10.10.2018
V sobotu 6. října se v Klukách konal poslední závod sedmidílného seriálu Jihočeského KP v motokrosu. Počasí závodu přálo, přijelo 122 jezdců, což je na konci sezóny odpovídající počet. Třídy Hobby i třídy MX1 a MX2 se tak musely spojovat, diváci ale zase aspoň viděli plné startovní rošty skoro ve všech třídách. Závod pořádal MS Kluky.

Celý závod se nesl v duchu charitativní akce „Jedu pro Nelinku“. Na tuto čtyřletou holčičku s dětskou mozkovou obrnou, upoutanou na vozíček, se vybralo bezmála 100.000 CZK! Děkujeme všem, kdo na tuto dobrou věc přispěli, sama Nelinka a její rodiče, kteří byli na závodech přítomni, z toho měli velikou radost.

Tento poslední závod nám též určil zbývající krajské přeborníky pro letošní rok. Ve třídě 85ccm zvítězil jen díky lepší druhé jízdě Jaroslav Kalný z týmu Motokrosová škola před Janem Janoutem z Multi Air Jama CZ RT. Třetí byl pak už s odstupem Petr Berdych z Plzně. Krajským přeborníkem se pro letošek stal již před tímto posledním závodem Rakušan Jürgen Lehner z Motosportu Chýnov. Mezi pětašedesátkami byl v Klukách nejrychlejší o dva roky mladší z bratrů Janoutů Václav (Multi Air Jama CZ RT). Celou sezónu pilně sbíral body Pavel Tomiška z Kunratic. Ty se mu pak podařilo přetavit ve zlatý pohár v této třídě v konečném pořadí za celou sezónu.

Třída Hobby MX2
už svého letošního přeborníka znala před klouckým závodem. Byl jím Petr Dubský z Kamikaze RT. Poslední závod seriálu však vyhrál David Klimeš z týmu HR Technik před Matyášem Plchem z Extreme Motorsportu. Bodově vyrovnaný byl též výsledek třetího Romana Šebesty z J.S. MX Racing. Ve třídě Hobby MX1 zvítězil Jakub Nusek z AMK Votice. Tím potvrdil i oprávněnost titulu přeborníka kraje v této třídě, když za sebou nechal jak v Klukách, tak i v konečných výsledcích seriálu dvojici motokrosařů z Uzeniček Jiřího Fencla a Martina Holuba.

Ve třídě Veterán obhájil předloňské vítezství v seriálu Rakušan Daniel Doppler. Potvrdil to vítězstvím v tomto posledním závodě před Ladislavem Mikasem z MM Motors CB – Bohemiastone a třetím, navrátivším se Adolfem Strakou z Motosportu Chýnov. Ve třídě Veterán 50+ zvítězil Jiří Vávra z týmu Orion Racing, ale loňské vítězství v seriálu bez větších problémů obhájil Milan Heřman z Mototeamu Excel Racing. Ve třídě Veterán 60+ byl jak na posledním závodě, tak v celém seriálu nejlepší Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup)
se rýsoval jasný favorit Pavel Beránek z SXS teamu a letošní krajský titul potvrdil i vítězstvím v Klukách. Druhý byl mladý Pavel Vítovec z PAMK Klatovy a třetí byl hrdějovický matador Jan Cimbulka. Kategorii MX1 (HR Technik Cup) letos celou sezónu vévodil Rudolf Plch z Extreme Motorsportu a jasně své kvality potvrdil i v Klukách. Za ním byl letos věčně druhý, zkušený Michal Gregor z Vrtal Teamu a třetí místo bral Jan Douša z SMS Střední Čechy.

Vyhlášení sezóny se uskuteční v sobotu, 24. listopadu v Kulturním domě v Chýnově. Dekorováno bude 10 nejlepších jezdců z každé hlavní kategorie a pět nejlepších jezdců ve zvlášť hodnocených třídách Veterán 50+ a Veterán 60+.