16.10.2018
Eli Tomac to dokázal a v rámci Monster Energy Cupu vyhrál všechny tři hlavní závody. Když vezmete v úvahu, že jsou motocrossy a supercrossy často spojované s totožnými jmény výherců a zejména s konkrétním obdobím, kdy jejich vláda trvala, čímž máme na mysli například "Carmichael éra" nebo "McGrath éra", Monster Energy Cup patří mezi závody, jimž se shodný vítěz po dobu existence tohoto závodu zcela vyhýbá. Totožně vše dopadlo uplynulý víkend, kdy tentokrát Monster Energy Kawasaki jezdec Eli Tomac ovládl všechny tři hlavní rozjížďky a odjel tak domů do Colorada s obsahem kufříku v podobě milionu dolarů.

Eli Tomac
byl dominantním jezdcem v průběhu dvou prvních hlavních závodů, když se dostal před svého nového týmového kolegu Joey Savatgy. Po nich bylo samozřejmě možné zaznamenat určitý tlak, a tak není divu, že se mu start do posledního závodu příliš nepovedl a cestu na vrchol si musel klestit.

Úřadující SX šampion třídy 450 ccm Jason Anderson (Rockstar Energy Husqvarna) skončil celkově druhý po výsledcích 3-5-4. Klobouk dolů především před jeho pátým místem z druhého závodu, kdy jeho motorka uvízla za startovacím zařízením a zbytek startovního pole se mu vzdaloval. Joey Savatgy si odbyl skvělý debut ve třídě 450, když skončil o pouhý bod za Andersonem s výsledky 5-6-2.

Jeden z předchozích Monster Energy Cup šampionů Marvin Musquin (Red Bull KTM Factory Racing) dojel druhý v prvním závodě. Ve druhém se bohužel střetl s Yoshimura/JGR Suzuki jezdcem Chadem Reedem a zůstal zašprajcnutý v tunelu. Z této šlamastiky vyvázl s devátým místem. Ve třetím závodě bohužel Musquin odpadl hned po startu.