03.11.2018
Rozlučkové akce sajdkárkrosových týmů nepřestávají! V sobotu 3.11.2018 ji pořádal osmý tým z republiky Pokorný-Čiko v motoareálu Sedlčanské kotliny. Sezonu tedy ukončoval ve velkolepém stylu. Atmosféra prosycená vůní benzínu, davy lidí, dychtící nadšenci o svezení, spokojené ratolesti, velmi bohaté občerstvení s velkým výběrem jídla a přátelští a pozorní pořadatelé, takovou kulisu měla rozlučka dvojice Pokorný-Čiko!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tento tým se vůbec letos činil. Už republiková stálice Jaroslav Pokorný se vracela po roční závodní pauze s novým spolujezdcem Lukášem Čikem, nejmladším jezdcem šampionátu, který se sajdkárkrosem teprve začínal. Pomocnou ruku a podporu mu dali Pokorných, tým srdcařů s mnoho závodními zkušenostmi. Nová dvojice si sedla a ve své premiérové sezoně se prodrala do elitní desítky. Skončili jako osmí. Nejen na poli závodním, ale i osobním zaznamenali úspěch. Jaroslav se mezi závody stačil i oženit! Do rodiny přilil tak ještě více radosti, hrdosti a spokojenosti.

Jejich nadšení se promítlo i do jejich oblíbeného sportu a přineslo kýžené úspěchy, proto také chtěli skvělou sezonu se svými sponzory, příznivci, fanoušky a kamarády řádně oslavit. Jak jinak než na domácí trati!

Velmi se činili, aby jejich akce pořádně vyšla. Vynaložili značné úsilí s pozvánkami, které se jim podařilo dát do místních novin, na světelnou tabuli na náměstí v Sedlčanech, samozřejmě i na své stránky, ale také polepit místa ve městě zvoucími plakáty. Jejich kampaň se vyplatila. Do Sedlčanské kotliny se sjelo opravdu nevídané množství lidí, které neodradilo ani pošmourné počasí. Týden se věnovalo i přípravě trati, ale tu dost poznamenal déšť z předešlého dne, takže se veškeré svezení odehrávalo na blátě. Ale ani to nebyla překážka pro množství zájemců, kteří dychtili poznat, jaké je svezení na sajdkáře.

Celý program odstartoval již krátce po poledni, kdy se všem přítomným představili nejen pořadatelé Pokorný-Čiko, ale i pozvané další posádky (Hranický-Lizánek, Rozhoň-Poledník, Krotil-Ochtábec či Jiroušek, chystající návrat příští sezonu), které byly všem fanouškům k dispozici. Zájemcům se tak naskýtal opravdu široký výběr, koho oslovit o svezení. O zábavu bylo tedy dobře postaráno! A co bylo slibované překvapení, na které nás Pokorných lákali? Mistři republiky Kolenčík-Hejhal, kteří přivezli svůj vítězný stroj a s sebou samozřejmě plakáty a další týmové předměty!

Celou akci pak završil Jaroslav Pokorný senior, který po x letech zase usedl na sajdkáru a projel se vítězoslavně po trati za potlesku početného zástupu diváků. Rozlučka týmu Pokorný-Čiko se tak náramně povedla a určitě si ji každý musel skvěle užít!Text a foto: Josef Hejnal

3.11.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.