09.11.2018
V letošní sezoně českého šampionátu v sajdkárkrosu byla linie vlády bratrských posádek přetržena. Po dlouhé 18ti leté nadvládě Rozehnalů, Čermáků a jednou Křížů se na českém trůně v sajdkárkrosu usadila dvojice Kolenčík-Hejhal! Mistry se stali až po závodě v Horním Újezdě v sobotu 13.10.2018. Jejich jména se tak vryla do historických tabulek mezi ostatní české mistry od vzniku mistrovství v roce 1970! Pojďme se ale podívat, jaká byla cesta Petra Kolenčíka a Matěje Hejhala k titulu!
sidecarcrossSidecarcross

Úspěšní, bývalí motokrosaři Petr Kolenčík a Matěj Hejhal se vrhli na dráhu nového sportu teprve nedávno. Do českého šampionátu se však přihnali jako tornádo. Nadchli vynikajícími výkony a jízdami ve špičce závodního pole, a tak postupně si mohli zaslouženě dělat zálusk na nejvyšší příčky (pozn.red.: Jejich vystřelení mezi nejlepší jsme registrovali, proto na začátku roku jsme s nimi udělali interview. Na něj přejdete zde: https://www.motolevel.com/clanek-8655-rozhovor-se-sajdkarkrosovou-posadkou-kolencik-hejhal )

Letos už ve své druhé sezoně MMČR side dosáhli na absolutní vrchol. Udělali ohromný, až skokový progres. Překvapivě rychle se totiž dokázali sžít s novou disciplínou a hned slavit úspěchy! Nyní sajdkárkrosová veřejnost smeká před tím, co dokázali.

Do seriál MMČR side 2018 chtěli suverénně vletět, ale v rozletu je na prvním závodě v Mohelnici přibrzdili technické problémy (proražená pneu, spojka, prasklý blatník). Dále si už ale spravili chuť a vedoucím Čermákům byli důstojným soupeřem a věrným pronásledovatelem. Někdy se jiskřilo, někdy cloumaly emoce a někdy bylo vítězství hodně blízko. Přesto náskok Čermáků narůstal a před 6. závodem v Kramolíně už činil 42 bodů! Než k němu došlo, obě posádky zasáhly pády a zranění na MS, Kolenčíka ve Strassbessenbachu a Čermáka ve Vesoul, po němž musel za zraněného Ondřeje Čermáka zaskakovat Jakub Janoušek.

Poslední tři podniky MMČR side tak dostaly zajímavý náboj. Závěrečný finiš však patřil dvojici Kolenčík-Hejhal. Ti jakmile vycítili šanci, nepustili se jí. Při jejich finálových jízdách musela všem spadnout čelist. Před poslední rozjížďkou už měli 3 body navrch na Čermáka, který předtím odstoupil pro závadu na motoru. Rozhodovala tak poslední jízda sezony. Rozjetí Kolenčík-Hejhal pokračovali v laufu a zvítězili! Stali se tak premiérově mistry republiky!

Za sebou zanechali skvělou vizitku. Ze všech účastníků MMČR side nejčastěji okupovali stupně vítězů, vyjma Mohelnice se z pódia radovali na všech dalších štacích! Z osmi podniků vyhráli dva, třikrát byli stříbrní a dvakrát bronzoví. Zvítězili v 6 ze 16 jízd. Patřili mezi posádky s absolutně nejlepšími starty. Hýbali i časomírou, když zajížděli nejrychlejší časy ze všech. Na 4 z 8 podnicích měli nejrychlejší čas ze všech startujících.

Během roku nabírali zkušenosti i v zahraničí. Premiérově nakoukli do mistrovství světa, kde sklidili velké uznání. Zúčastnili se tří jeho podniků v Chernivtsi, Kramolíně a Strassbessenbachu. Dále občas zasáhli i do německého mistráku a nakonec nás reprezentovali na ME družstev v Dánsku, kde obsadili společně s českým týmem 5. místo!

I když někdy platili nováčkovskou daň, provázela je smůla, stihli i nějaké pády a lehčí zranění, dopadlo vše k jejich spokojenosti.

Vzdáváme jim hold, jakožto novým českým mistrům!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------