25.11.2018
V rámci tradičního podzimního Vyhlášení mistrů České republiky v motocyklovém sportu byli oceněni všichni úspěšní závodníci a reprezentanti motocrossu. Vyhlášení proběhlo, jak je již zvykem, v budově Autoklubu ČR v pátek 23. listopadu 2018. Kromě motocrossu se vyhlašovali mistři i jiných kategorií – trial, plochá dráha, mototuristika a další.

Nejmladším mistrem se v kategorii 50ccm stal Marek Novák, jezdící za SMS Praha. Ve vyšší kubatuře 65ccm suverénně zvítězil Vítězslav Marek, jezdící za Cermen Racing Team, který zaznamenal i výborné výsledky na MS a ME. V kategorii 85ccm se stal mistrem Tomáš Pikart, závodící za tým JD Gunnex KTM Racing Team. Tomáš si cenu nepřevzal z důvodu týmového soustředění v belgickém Lommelu. Pohár za vítězství ve dvoutaktních stopětadvacítkách si odvezl Jan Wagenknecht, Starling Cross Team. Třídu MX2 Junior vyhrál s náskokem 38 bodů Jakub Terešák z Motosport klubu Málkov v AČR.

Mistrem nejsilnější třídy v České republice - třídy MX1 se stal a cenu převzal Martin Michek z týmu Buksa/Ados KTM. Kategorii MX2 vyhrál francouzský závodník Sulivan Jaulin. Třídu žen vyhrála Němka Steffi Laier. A nejepším veteránem se stal Martin Žerava. Všichni tři reprezentují tým Buksa/Ados KTM. Na vyhlášení se bohužel nedostavili.

Martin Michek také převzal poháry za reprezentaci týmových družstev, kdy spolu s Bencem Szvobodou a Sulivanem Jaulinem zvítězili v závodě Kůta MMČR motokrosu družstev na trati v Dalečíně. Mezi oceněnými byl také Petr Polák, který si pohár „vyjel“ skvělým výsledkem na MS juniorů v Austrálií.

Text a foto: Pavel Horák