01.12.2018
Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem, si po letošní veúspěšné sezoně může říci sedlčanský mitfára a mistr republiky – Matěj Hejhal. Teprve před třemi léty přičichl sajdkárkrosovému vozíku, aby se postupně vypracoval mezi špičkové české spolujezdce. Jak sám praví, rád posouvám své hranice, což v závodech naplno potvrdil a do činnosti spolujezdců přinesl další akrobatické prvky. Něco málo nám o tom na sebe prásknul! Viz níže!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Sidecarcross tým Kolenčík-Hejhal letos na sebe strhnul pozornost zejména získáním mistrovského titulu, avšak odborná veřejnost si všímá i jejich odlišného stylu a přejímání prvků z motokrosu. Při jejich jízdě šlo vypozorovat mnohé. Petr si například vybírá úplně jinou stopu než ostatní „kovaní“ sajdkárkrosaři, volí jiný průjezd zatáčkou, jiný start, než jsme byli doposud u ostatních zvyklí

Jeho spolujezdec Matěj zase přichází i na nové způsoby „vyvažování“ na sajdkáře. Jeho rukopis je hodně viditelný při průjezdu levou zatáčkou, když se vyklání přes sedlo řidiče na jeho stranu. Obvykle se zarputilí mitfárové drží jednou rukou madla a druhou za plast u nádrže. Nikoliv však Matěj. On posunul tento úkon do úplně jiné dimenze! Aby byli při průjezdu zatáčkou co nejrychlejší, doslova leží na zemi, když madla se nedrží rukou ale nohou! Takovou frajeřinku si dovolil i při startu poslední jízdy v Horním Újezdě, kde se rozhodovalo o titulu. U Matěje to není jenom o akrobacii při zatáčení, ale také při skocích, kdy dokáže sajdkáru přesně srovnat.Za ty tři roky udělal velký progres. Sám přiznává, že ho sajdkárkros nadchnul a baví ho, což se podepisuje i na jejich závodění. Navíc má talent od pána Boha a pro sajdkárkros ohromný cit, jak jinak si vysvětlit, že za tři roky stihl takový pokrok!


O svém „sajdkárkrosaření“ nám něco málo prozradil v mini-rozhovoru níže:

Proč sis zvolil místo spolujezdce?
Místo spolujezdce jsem si vybral asi sám, Petr šel řídit a víc řidítek na sajdě není.

Kde ses naučil činnosti mitfáry na sajdkáře? Radil ti někdo, jak máš správně při jízdě fungovat nebo sis na vše přišel sám?
Nikdo mě nic neučil. Ze začátku jsem hodně sledoval videa a já rád posouvám své hranice. Stále se učím, jak si ulevit, jak nás zrychlit...

Zmínil jsi videa. Sleduješ je hodně a učíš se od ostatních spolujezdců?
Ano, stále. Je to i z důvodu toho, že mě ten sport zajímá a baví.

Jakého mitfaru považuješ za vzor? Kdo myslíš, že je nejlepší mitfára?
Můj vzor byl od začátku Musset, když jezdil s Valentinem Giraudem. V začátcích jsem nechápal, co vše se na sajdě nechá dělat. A podle mě současným nejlepším mitfarou je Ben van den Bogaart.


Za redakci Motolevel.com děkujeme za poskytnutí rozhovoru a přejeme vydařenou zimní přípravu!
Připravil: Josef Hejnal
1.12.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.