02.12.2018
Přečtěte si hodnocení sezony 2018 od Ondřeje Čermáka, na jehož tým se letos nalepilo až nezdravě smůly, která pak zapříčinila i nepříliš příznivé pořadí v MS (12. místo) i MMČR (2. místo). Přesto budou ve světovém měřítku hodnoceni jako naše nejúspěšnější posádka. Co se ale s týmem Čermák stalo v závěru sezony, kdy ztratil top8 v MS a 42 bodový náskok na čele MMČR? Více vám prozradí Ondřej Čermák!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„V letošním roce jsme se potýkali se spoustou problémů. Jak technického rázu, tak se nám nevyhly i zranění. I přesto, že jsme na začátku sezony měli hodně natrénováno jak ve fyzické přípravě, tak i spoustu hodin na písečných tratích, bohužel ani to nám ke štěstí nestačilo.

Hned v úvodu sezóny nás potkaly technické problémy na prvním závodě MS v holandském Oss, odkud se nám bohužel nepovedlo přivést ani bod. Problém se špatnou sérií ojnic. I když vypadalo, že je vše zažehnáno, tak ani domací závod MS v Kramolíně nám nevyšel, tak jak bychom si představovali. Sobotní kvalifikace, kdy nás potkala opět technická závada motoru, nám ovlivnila i celý průběh nedělních závodů. Start z druhé řady a k tomu nevyjasněná technická závada ze sobotní kvalifikace nám vůbec nepomohly k výsledku v top 5 MS závodu na domácí půdě. Bohužel na tento závod celý náš tým hodně sázel. Všichni jsme moc dobře věděli, že byly i reálné šance na podiová umístění. Konkurence byla oslabena z předchozích závodů MS. Ale i nás v tomto závodě potkala velká rána v podobě technické závady.

Po zbytek sezony jsme bojovali spíše o top 8 v závodech MS. Prvních 5 pozic se nám poněkud vzdálilo právě díky nedojetým závodům. Posledním závodem se ale vše ještě více zkomplikovalo. Měli jsme ve francouzském Vesoul těžký pád, který ovlivnil nejen celkový výsledek v závodech MS, ale i celkové umístění v domácím šampionátu. I přesto, že jsme měli před posledními třemi závody náskok 42 bodů, tak ani to nestačilo vedení udržet do samotného závěru.

Sezónu 2018 si opravdu za rámeček nedáme, ale přesto si rádi vzpomeneme na některé momenty, které sezona 2018 přinesla, např. dobře odjeté závody na německém mistrovství, některé závody MS se nám podařilo dojet v TOP 10.

V současné době víme, že i díky zranění není sezona 2019 pro nás reálnou... V tuto chvíli je pro nás důležitý odpočinek a trávení času s rodinou. Co bude dál, ukáže jen čas.“


Za redakci Motolevel.com děkujeme Ondrovi za spolupráci a hodnocení jejich sezony. Přejeme mu brzké uzdravení a příjemný odpočinek v kruhu rodinném! Dále vás tým Čermák zve na jejich ukončení sezony do Příbrami v sobotu 8. 12. 2018!Připravili: Josef Hejnal a Ondřej Čermák
Foto: Martin Husar – Vandraq studio

2.12.2018

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.