05.12.2018
Závěr každé sezóny a začátek té nové, nadcházející, vždy přinese spoustu změn a novinek ve složení týmu, nových sponzorů, změn motorek a dalších záležitostí. Změna týmu se týká také našeho úspěšného jezdce Jakuba Terešáka, který je pravidelným účastníkem závodů nejen v České republice.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V pátek 23. 11. 2018 se v sídle Autoklubu ČR konalo, jako každoročně, vyhlášení vítězů motoristických disciplín od trialu po motokros. Již po deváté vystoupil na nejvyšší příčku ve své kariéře málkovský Jakub Terešák, který tituly získal ve všech juniorských kategoriích od třídy 50 ccm přes 65 ccm, 85 ccm, 125 2T až po třídu MX2 Junior. A to je obrovský úspěch v jeho 14 leté závodní kariéře, protože neudělal mistra, jen když přešel jako mladší do vyšší kubatury nebo vynechal závody pro zranění.


Ani teď, na konci sezóny Jakub nezahálí a je již v plné přípravě na další sezónu, ve které pojede velký český mistrák v dresu HT GROUP RACING TEAM. Pro německé mistrovství ADAC si ho k reprezentaci vybral německý STURM RACING TEAM. Dalším obrovským úspěchem je, že se Jakub stal podporovaným jezdcem Halbich Suspension a švédského výrobce pérování Öhlins, od kterého bude mít na závodech Mistrovství Evropy, Mistrovství Světa a ADAC plnou podporu ve formě servisu a nastavení pérování podle povrchu a typu tratě, což je alfa omega při velkých závodech.


Jediné co je ve hvězdách, je start v seriálu MXGP ve třídě MX2, do kterého je Kuba přihlášen, ale pro velký přetlak jezdců zatím není potvrzena jeho účast v seriálu. Systém je nastaven tak, že každý jezdec čeká na povolení ke startu, které je většinou vydáno až těsně před samotným závodem. Pokud se nerozsvítí zelená na semaforu hlavního promotéra Youthstreamu, tak Jakub pojede závod EMX250, který se jede vždy při závodech MX GP.


Foto: Pavel Horák 
Zdroj: Facebook Czech Junior MX
5. 12. 2018 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.