01.01.2019
Jak to tak bývá, vždy na prahu nového roku si lidé dávají různá předsevzetí, bilancují nad uplynulým rokem, děkují všem, co za nimi stojí a hlavně si přejí všeho dobrého do nového roku. Nebudu výjimkou a rád bych se za sekci sidecarcross lehce ohlédl za minulým rokem, ale hlavně bych chtěl poděkovat všem těm, co nám pomohli, našim věrným čtenářům za přízeň a popřál vám, ať je letošní rok ještě lepší než ten minulý!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2018

Sajdkárkrosová sezona 2018 psala zajímavé a emotivní příběhy a přinesla nový jev do našeho sportu. Ten nejvýraznější byl vidět na mistrovství světa, kde dvacetiletí vystřídali u žezla třicátníky. Dříve platilo, že sajdkárkrosař dozrává ve svých zkušenostech a je na špici kolem 30. věku. Tento trend nabourali mladí jezdci z Belgie a Nizozemska, kteří prošli tamní juniorskou školou zaměřenou na sajdkárkros. Její žák Belgičan Marvin Vanluchene se stal vůbec nejmladším mistrem světa v historii sajdkárkrosu. Dokázal se přenést přes pohnutý osud a překážky svým odhodláním, nasazením, pílí a cílevědomostí. Může být příkladem bojovníka i pro ostatní jezdce.

Když se stočíme na český šampionát, tak ten přinesl velmi dramatickou zápletku až do úplného konce. Poprvé v historii dostal divák takové napětí a emoce, že musel být naprosto spokojený. Nečekaně se po dvou sezonou v sajdkárkrosu se stali mistry republiky Kolenčík-Hejhal. Emoce cloumaly depem. Nestranným fanouškům sajdkárkrosu se závěr sezony musel líbit, protože měl absolutně vše.

Dík patří nejen vítězům, ale všem účastníkům, kteří jsou do tohoto sportu nadšení, věnují mu svůj čas a nezanedbatelné finance. A ač je sajdkárkros spíše na okraji zájmu, o to více je prostředí v něm rodinné a velmi přátelské!SLOVA DÍKŮ


V první řadě bych bych chtěl poděkovat mému kolegovi Zdeňkovi Růžičkovi za odvedenou práci, vynaložený čas a úsilí na fungování sajdkárkrosové sekci. Sice jeho práce nemusí být vždy na našich stránkách tolik vidět, o to více je jí v pozadí. Z jeho podnětu prakticky vyšla myšlenka zakotvit na nějakém webu a psát o sidecarcrossu. Byl to právě on, který takový mediální obraz sajdkárkrosu znovu vzkřísil a dal ten prvotní impulz. Na Motolevelu je mou pravou rukou a asi největší oporou. Díky tomu, že jsme na sekci sidecarcross dva, můžeme si práci lépe rozvrhnout a stíhat více věcí. Zdeňku, děkuji!

Dále mé hlavní poděkování patří našim inzerentům, podporovatelům a lidem, díky kterým můžeme na Motolevelu fungovat a věnovat se naplno sajdkárkrosu. Zejména bych chtěl poděkovat Martinu Černohorskému, zástupci BO Motor-oil pro ČR a SR, který je nejen už nějakou dobu hlavním partnerem seriálu MMČR side a quad, ale také inzerentem na našich stránkách. Za podporu bychom chtěli poděkovat také Přemyslu Hájkovi a Martinu Vrátnému. Velice si vážíme Vaší pomoci! Ještě jednou veliké díky!

V sezoně 2018 nám také velmi pomohly některé týmy a kamarádi, na které se můžeme vždy obrátit a spolehnout. Jsme za to velmi rádi a ceníme si toho! Nikdy nás nenechali ve štychu! Je to zejména Lukáš Černý, Martin Vrátný a jejich týmy a dále i Jaroslav Poláček. Slova díků pak patří i Frantovi Mandíkovi za trip na GP Německa.

Jelikož kromě redaktorské činnosti vykonáváme i tu fotografickou, abychom vám mohli pořídit ty nej záběry ze závodů a nej momenty, chtěli bychom poděkovat také našim klientům, co od nás odebírali fotografie. Vzhledem k velkému zájmu z minulých let a času, který stojí za vybráním fotografíí, ale také nákladná a drahá technika, rozhodli jsme se tentokráte už nasadit pevné ceny. Jsme rádi, že většina souhlasila, fotografie si od nás vzala, a tím nás podpořila. Děkuji zejména posádkám a jezdcům Kolenčík-Hejhal, Vokurka-Procházka, Peták-Sirotek, Peták-Hotový, Kalinovský-Liška, Válek-Krňanský, Jurka-Sekanina, Kocourek-Ric, Weiss-Schneider, Pečové, Gintherové, Rozhoň, Lukášek-Peč, Winkler-Buschmann, Winkler-Miedl, Andersen-Petersen, Martinu Beňovi a TV crew WSC, Ondřeji Čermákovi, Boukalům, čtyřkolkáři Zdeňku Poláčkovi, Quad magazínu s Matějem Olivou a Jaroslavu Poláčkovi!

Díky letí také všem českým sajdkárkrosařům, kteří si dali nezištně loga Motolevel.com na své sajdkáry a dresy, moc jste nás potěšili! Vážíme si toho!

K závěru bych nechtěl zapomenout ani na vás, věrné čtenáře. Jste úžasní, jak jste velmi aktivní, pořád nás sledujete a žijete příspěvky na našich stránkách. Jste skvělá skupina lidí, která je vždy pozitivně naladěná. Jsme rádi, že vás máme a že nám dáváte tolik lajků a chválíte nás! Velmi nás to pak povzbuzuje do další naší činnosti a vlévá nám to do žil mnoho energie! Díky!


TROCHA REDAKTORSKÉ BILANCE


V minulém roce jsme navštívili všech 8 podniků MMČR side a quad, 1 vložený závod a 6 Grand Prix. Procestovali jsme, nalítali a najeli kolem 14 000 km skrz naší republiku a i Evropu. Publikovali jsme neuvěřitelných 240 článků a fotogalerií, což je asi nejvíce za dobu, co fungujeme na Motolevelu. Prakticky jsme dávali každý den nějaký příspěvek na stránky. Osobně jsem nafotil celkem přes 50.600 fotografií.


PF 2019 a PŘÁNÍ


Milý čtenáři,

do nového roku bych vám chtěl popřát hlavně hodně zdraví, protože to je asi nejdůležitější, jako lásky a porozumění! Ať váš rodinný i profesní život je naplněný jen samými úspěchy, štěstím a pohodou.


Ať se vás stále drží optimismus, odvaha i vnitřní síla, s kterými lépe budete překonávat překážky, které mohou přijít. Nevzdávejte se toho, co milujete, ale najděte lásku v tom, co právě děláte!


Za redakci Motolevel.com a sekci SIDECARCROSS

Josef HejnalFoto: Stijn Vanoverbeke, Martin Husár, Alain Pellegrini, Josef Hejnal

1. 1. 2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.