03.01.2019
V Bučovicích je motorismus historicky dobře zakořeněný. Nejen sajdkárkrosovému nadšenci rezonuje jejich věhlas. Sice již dřívější motokrosová trať není, přesto se motorkáři drží v tomto kraji. Nedaleký motoklub Vícemilice je velmi aktivní a spadá pod něj i řada jezdců quadcrossu i sajdkárkrosu. Na Silvestra uspořádal tradiční vyjížďku městem Bučovic s moto-show na náměstí. Mezi pozvanými byl i mistr republiky v quadcrossu Zdeněk Poláček z Příbramska.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Silvestrovská vyjížďka započala ve středisku motoklubu ve Vícemilicích, odkud vyjela moto kolona směr na bučovické náměstí, kde je již očekával dav místních občanů, příznivců a nadšenců do motorismu.

Na náměstí Svobody je přivítalo i místní zastupitelstvi v čele se starostou Bučovic Jiřím Horákem. Před nadšeným davem pak projely čtyřkolky, sóla i sajdkáry všech kubatur i jezdci různého věku, od dětí až po dospělé. Odvážlivcům z řad diváků pak bylo umožněno i svezení na těchto strojích, což nejvíce uvítali ti nejmenší.

Akce se zúčastnili i hosté z řad špičkových a úspěšných riderů v quadcrossu jako Zdeněk Poláček, dvojnásobný mistr republiky. "Na Silvestra jsem již podruhé přijal pozvání od rodiny Kalousů na ukončení roku a sezóny v Bučovicích. Vyrazili jsme již v raních hodínách a do Bučovic jsme dorazili okolo 11. Po výborném občerstvení a připravení všech strojů jsme se krátce před 13h vydali na Náměstí. Nejprve si diváci mohli prohlédnout všechny stroje (čtyřkolky, motorky, sidecary). Po chvíli začalo představení práce čtyřkolky v lese s nakladačem a mé exhibiční jízdy. Následovalo svezení na strojích - sám jsem svezl okolo 30 dětí. Nakonec jsem celou akci zakončil poslední exhibiční jízdou a vyrazil zpět k domovu. Ostatní pokračovali na Silvestrovskou vyjížďku. Za celou akci děkuji rodině Kalousů a také starostovi města Bučovice, kterému jsem s radostí předal svůj podepsaný dres," sděloval své nadšení Zdeněk Poláček.

Nechyběli ani místní sajdkárkrosaři jako Křetinský-Nedvídek či Konečný-Dostál. Atmosféru utvrzovalo nejen dunění motorů, ale i muzika. Připraveno bylo i občerstvení a teplé nápoje, kterými se každý mohl zahřát.

Z tváří návštevníků i samotných jezdců se linula velká spokojenost, protože silvestrovská vyjížďka se velmi povedla. Bučovice prostě motorismus nezapřou!Text: Josef Hejnal
Foto: Kristýna Tuháčková

3.1.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.