09.01.2019
Čeští sajdkárkrosaři a quadcrossaři si již mohou plánovat letošní rok, protože aktuálně byl na oficiálním portále o sajdkárkrosu, sidemx.cz, zveřejněn nový kalendář seriálu MMČR side a quad 2019. S ním přicházejí i některé změny a novinky, které se týkají délky rozjížděk, parametrů u side veterán a také znovuzařazení závodu družstev. Podívejte se níže, co nás letos čeká!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V roce 2019 se pojede celkem šest závodů na tradičních místech, které jsou už několik desetiletí spjaty s našimi disciplínami. Seriál započne již na konci března v Mohelnici a nejvíce podniků se odjede do letních prázdnin. Během nich si od českého šampionátu odpočineme. Znovu se rozběhne v září v Kramolíně a jako již tradičně bude zakončen v Horním Újezdě. Novinkou pak je zařazení závodu družstev, kterého se zhostí pořadatelé v Dalečíně dne 18.8.2019. Na kompletní kalendář se podívejte níže!


Kalendář MMČR side a quad 2019:

30.3.   Mohelnice
04.5.   Jinín
25.5.   Stříbro
15.6.   Březová n. Svitavou
22.9.   Kramolín
12.10. Horní Újezd

18.8. Dalečín - DružstvaNa portále sidemx.cz se dále uvádí i odsouhlasené změny u závodů v sajdkárkrosu, kde dojde k přeměně kvalifikačního závodu na kvalifikační trénink a zkrácení rozjížděk. Více se již praví v oficiální zprávě:

Podstatné změny pro MMČR sajdkár 2019:

- po debatě s jezdci komise motokrosu odsouhlasila zkrácení jízdy na 20 min. + 2 kola
- postavení na startu určí nejrychlejší zajeté kolo v měřeném kvalifikačním tréninku na 30 min.
- vrací se i závod MM ČR družstev, který se pojede 18.8. v Dalečíně

Podstatné změny pro PČR veterán side 2019:

- třída veterán je nově pro jezdce věkové kategorie 50+
- parametry motocyklu: motocykly kat. 1. skupina B1, nad 350 ccm do 750 ccm pro 2dobé motory a až 1000 ccm maximálně pro 4dobé 1 válcové a 2 válcové motory. (stejné jako pro PČR a MM ČR)
- barva tabulek: bílý podklad a černé číslo
- zmíněné úpravy v kat. veterán byly předloženy p. Tyrkem - zástupcem jezdců PČR vet. side.“


Převzato ze: www.sidemx.czLetošní sezona tak bude plná změn a uvidíme, co nám přinese. Český šampionát tak svým formátem i s novinkami koresponduje s národními šampionáty v západní Evropě.Připravil: Josef Hejnal

9.1.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.