11.01.2019
Celý článek o Chadovi Reedovi a jeho novém životě bude k přečtení v březnovém vydání magazínu Racer X Illustrated, který si můžete objednat online. Ale pokud se spokojíte s kratší verzí, určitě se taky něco dozvíte. Chad Reed totiž začal přehodnocovat svůj vlastní život. V loňském roce to byla již sedmnáctá sezóna, kdy startoval v seriálu Monster Energy AMA Supercross.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Možná jste někde zahlédli informaci, že Reed spolu s manželkou Ellie předali svůj domov na Floridě společně s pětašedesáti akrovým pozemkem realiťákovi. A není se čemu divit, protože Reed, kterému je právě teď 36 let, si nemohl být vůbec ničím jistý - především tím, jestli znovu naskočí do AMA SX kolotoče. Pro rok 2019 se s nikým na spolupráci nedomlouval a neměl ani agenta, který by mu s tím pomohl. Ale takový už je prostě Chad Reed, který když se postaví za startovací zařízení, vlije se mu do žil okamžitě boxerská krev, jenž mu napomáhá minimálně pomýšlet na pódiové umístění. A je to navíc něco, čemuž čelil víckrát než kdokoli jiný ve sportovní historii. 


Chad tak často cestoval mezi svým domovem na Floridě a jeho tratí, že by jednoho napadlo, že už pro něj byl opravdu nejvyšší čas na změnu, i kdyby to mělo znamenat, že už nikdy nebude závodit. Aspoň takhle se vyjádřil redaktorovi Racer X během listopadu, kdy se s manželkou Ellie a jeho třemi dětmi připravovali na dlouhou cestu do Austrálie, kde Chad závodil a co víc, zase se společně podívali do svého rodného města Kurri Kurri, kde navštívili jejich rodiny, staré přátele a ukázali dětem, kde vyrůstali, kam chodili do školy atd. Znělo to tenkrát tak, jako by se neměl vrátit zpět. 

Jenže to by nebyl Chad... O tři týdny později byl zpět - jezdil po nové cestě, trénoval na nové trati s novým týmem a v pro něj nové části Ameriky. V současnosti žije v Severní Karolíně, kde probíhaly také první testovačky s jeho JGRMX/Yoshimura Suzuki týmem, který pro něj měl zbrusu novou motorku a také perfektně připravenou trať. 
 

Po následných událostech, mezi něž patří také nešťastné zranění Weston Peicka během pařížského SX, podepsal Reed smlouvu, jíž převzal pozici za Peicka a stal se týmovým kolegou Justina Hilla. A právě tahle nabídka ho přesunula do pro něj mnohem tradičnější pozice superkrosového jezdce, který už si nemusel hrát na závodníka/manažera, majitele a vše, co souviselo s jeho privátní týmem Two Two Motorsports. Po loňské nepříliš uspokojivé sezóně to pro něj byla výzva, díky níž si bude moct potvrdit, že mu ještě právem náleží mít na hlavě přilbu a nikoli obyčejný klobouk. 


"Upřímně, když jsem v květnu zakončil SX sezónu 2018, tak jsem se vůbec nezačal nervovat, že to byla moje poslední, prostě jsem to bral jako fakt,"
říká o své konečné třinácté pozici. "Spíš mě napadlo. Okay, tohle jsem si fakt neužil, opravdu to nebyla zábava. A skutečně to není něco, co chci ještě znovu opakovat. Jak to můžu změnit? Dostanu se ještě vůbec někdy na trať?" 

No a teď už všichni víme, jak to dopadlo konkrétně v Anaheimu, kde se Chad vešel do TOP10, když opanoval v náročných, ale pro něj oblíbených podmínkách, 9. pozici. Nechme se překvapit, co se bude dít o víkendu v Glendale na State Farm stadionu. Nebo si zkusíte tipnout, jak Chad zalítne? 

 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj: RacerX
12. 1. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.