30.01.2019
Nizozemsko je přímo líhní mladých talentů, kteří minulý rok takříkajíc odstrčili od kormidla zkušená „třicetiletá“ esa. Mezi ně zajisté patří nejmladší pilot MS - Julian Veldman z Nizozemska. Jeho progres a „supermanovský“ skok mezi nejužší elitu světa během pouhých tří let hraničí až se zázrakem. Zasvěcení ovšem vědí, kolik stojí za tím dřiny, takže jeho úspěchy je až tolik nepřekvapí. Pojďme se ale podívat, jak se současná star z top5 připravuje na letošní sezonu!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Julian bude obhajovat 5. místo v MS z minulé sezony, takže jako ostatní světové hvězdy, o kterých jsme psali v předchozích článcích, nic nepodceňuje, ale důležitost přikládá hlavně zdraví. „Během zimní přestávky je mým největším přáním zůstat fit. Na sezonu 2019 se zodpovědně připravuji. Do fyzického tréninku zařazuji silniční cyklistiku, BMX a spinning. Přiznávám se, že pevně daný plán přípravy nemám,“ objasňuje svou aktivitu přes zimu.

Do ní ale zasáhla i jedna nepříjemnost, která se mohla odrazit v rozjeté přípravě. „Před nedávnem jsem si ale přidělal starosti a přerušil svou přípravu, protože jsem se v práci zranil. Zlomil jsem si zápěstí, ale naštěstí se mi díky vynikající lékařské péči rychle zahojilo. Nyní jsem již v pohodě a můžu dále pokračovat v tréninku,“ prozradil nám, co mu trochu zkomplikovalo plány, ale naštěstí je už vše v pořádku.

Během zimní přestávky se ale i u něj v týmu udály změny a přechod na jinou techniku, resp. motor. „V našem týmu jsme provedli nějaké změny, které doufám budou k lepšímu. Snažíme se vše podřídít tomu, abychom byli lepší. Uvidíme, jak to půjde. Aktuálně jsme se pustili do testování naší nové sajdkáry WHT – MEGA. S novou technikou jsem plně spokojený,“ číší nadšením z přechodu ze čtyřtaktní Husqvarny na dvoutaktní MEGU.


VIDEO: Trénink Veldman-Janssens:


Video: Luc van der Aa

A nejen s technikou vládne spokojenost. „S mým spolujezdcem Glennem nám to výborně funguje, takže se před sezonou cítíme velmi dobře. Myslím si, že jsme výborně připraveni, takže se už nemůžeme dočkat, až vše vypukne. Pojďme do toho!“ nemůže se dočkat startu ročníku 2019.


VIDEO: Prezentace týmu na novou sezonu:


Video: Luc van der AaZa redakci Motolevel.com děkujeme za odpovědi na naše otázky a přejeme týmu Veldman-Janssens mnoho úspěchů a zase skok vpřed!
Julian VELDMAN, kariéra v MS:

start v 17 letech v sezoně 2016 – konečné umístění 31.
sezona 2017 – 10. místo
sezona 2018 – 5. místo
nová sezona 2019 - ? 1. místo ?
Připravil: Josef Hejnal
Foto: Josef Hejnal
Video: Luc van der Aa

30.1.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.