06.02.2019
Antonio Cairoli pokračuje ve svém skvělém startu nové sezóny i nadále. Na velmi těžkém terénu v Ottobianu dokázal vyhrát rozjížďku MX1 i superfinále! Skvěle se představil i Tim Gajser, který Cairolimu nedaruje ani metr místa a stále se snaží najít recept na předjetí. O závodu v Ottobianu se rozepsal také Vašek Kovář.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V prvním závodě se ujali 15minutového vedení Romain Febvre s Timem Gajserem. Cairoli trošku vypadl ze svého tempa a jezdil čtvrtý, než se dokázal v posledních pěti minutách prorvat mezi Briana Bogerse. Těsně předtím, než se Cairoli dostal na třetí pozici, kde spolu bojovali Febrve a Gajser, Gajser udělal několik chyb a Cairoli ukázal svou sílu a zkušenosti a oba jezdci dokázal předjet. První dojel Cairoli, druhý Febvre a třetí Gajser. Z Českých zástupců jsme v kategorií MX1 mohli vidět Vaška Kováře na 19. postupovém místě. Do superfinále nepostoupil Marek Nešpor.


V kategorii MX2
vyhrál rychlý Jorge Prado před Calvinem Vlaanderenem a hodně rychlým Maximem Renauxem. Martin Krč se do rozjížďky neprobojoval.
 

Do superfinále nejlépe odstartoval Cairoli, který bral holeshot. Na dalších místech se pohyboval Mikkel Haarup s Timem Gajserem. Jorge Prado na dvěstěpadesátce bojoval po celou dobu s Francouzem Romainem Febvrem a velké drama vyvrcholilo pádem Febvreho, který musel znovu dotahovat z osmého místa. Febvre se probojoval zpátky na čtvrté místo, pouze pár sekund za Prada. Skvělý výkon předvedl Mikkel Haarup, který dojel na tovární Husqvarně na pátem místě. Musíme zmínit, že to byl pro něj první závod v kategorii MX2.


Celkově tedy vyhrál Cairoli, druhý dojel Gajser a třetí Prado.

Komentář českého zástupce Vaška Kováře:

"Před závody byla trochu potíž s počasím, když bylo 10 cm sněhu a teploty kolem nuly. Na neděli pořadatelé odhrnuli sníh a naryli trať. Ráno v kvalifikaci byla dráha dost těžká. Hluboké koleje na nájezdech a dopadech. Nakonec se mi povedlo kvalifikaci zajet na 17. místě. Do první jízdy jsem odstartoval kolem 15. místa. Před druhou zatáčkou přede mnou spadl jeden jezdec a já se do něj zasekl. Takže jsem jízdu začínal z posledních pozic. Trať pro mě byla velmi náročná, nebyl jsem si moc jistý tím, co si můžu dovolit. Pozvolna jsem postupoval kupředu, až z toho bylo v cíli nakonec 19. místo.


V superfinále
jsem už tak dobrý start neměl. Začínal jsem kolem 30. místa. Jel jsem si svoje tempo, co umím, nepadal jsem a v cíli to bylo 23. místo. Trať pro mě byla hodně těžká. Vůbec jsem se necítil dobře, ničím jsem si nebyl jistý.

Teď zůstáváme v Ottobianu trénovat. Trať nechali po závodech rozbitou, tak se zítra půjdu učit. Příští týden nás čeká poslední mistrák v Mantově. Chtěl bych poděkovat HT Group Racing Teamu a sponzorům."


Připravil:
Pavel Horák
Zdroje: Gatedrop.com, FB Vaška Kováře
Foto: OffRoadProRacing, FB Vaška Kováře
6. 2. 2019

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.