06.02.2019
Postupně se rok 2019 plní termíny závodů po celé Evropě. Nejdříve s nimi vyšla světová motocyklové federace FIM, aby následně mohly naplánovat své kalendáře také národní federace. Doteď již většina z nich kalendáře se závody svého mistrovství zveřejnila, o čemž jsme se snažili vás informovat. Mozaiku ještě doplníme o nedávno ohlášeném novém kalendáři z Dánska.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Český sajdkárkros má k této zemi blízko z několika důvodů. Několik let zpátky se podařilo sem rošířit české motory Jawa do sajdkárkrosových speciálů. Z této spolupráce vzešla také česko-dánská posádka Lukáš Černý-Anders Zinckernagel, která spolu pár sezon jela. Dobré jméno udělalo své a doteď na náš šampionát cestuje dánský tým Andersen-Peterson, který se účastní našeho přeboru.

Můžeme tak hovořit o české stopě v Dánsku či naopak v současnosti o dánské stopě v Čechách. I z toho důvodů dáváme jako zajímavost kalendář dánského šampionátu, abyste věděli kolik čítá závodů a jak je rozprostřen do celého roku.

Celkem mají v Dánsku naplánováno 6 závodů od dubna do září. V každém měsíci se pojede prakticky jeden, jen v srpnu jsou v plánu dva podniky. Mezi místy zaujme zajisté Slagelse, které je českému fanouškovi velmi známo, jelikož minulý rok se zde konalo ME družstev. Česká reprezentace na něm obsadila vynikající 5. místo.

Otevřeného dánského šampionátu se hojně účastní posádky ze Skandinávie, které vábí nejen blízkost, ale také i úroveň pořádaných závodů.


Kalendář Mezinárodního mistrovství Dánska v sajdkárkrosu 2019:

6. duben – Møldrup
18. květen – Hedeland/Sjælland
15. červen – Uhrebanen/Herning
4. srpen – Nisseringen/Næstved
18. srpen – Skovbybanen/Haderslev
14. září – Slotsbjergbybanen/Slagelse
Připravil: Josef Hejnal
Ilustrační foto: Pavel Horák

6.2.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.