10.02.2019
Série Monster Energy AMA SX 2019 se svým šestým závodem přesunula na východní pobřeží Spojených států do Minneapolis. Místní trať sice byla těžká na předjíždění, ale rozhodně nebyla jednoduchá. Třída 450SX má po tomto závodě nového lídra a bodové rozestupy jsou opět extrémně malé! Více v reportu!
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve východní divizi třídy 250SX jsou jména jako Austin Forkner, Jordon Smith nebo Alex Martin. Mezi ostřílenými AMA závodníky ale vyčnívá i jméno Thomase Covingtona, který ještě loni závodil v sérii MXGP a superkros mu nic moc neříkal. Jak se dokázal popasovat s úplně jinou konkurencí a typem závodění? 

 

250SX Main

Těsně před startem stihli mechanici Jordona Smitha vyměnit zadní kolo přímo na startovním roštu, to se jen tak nevidí! Austin Forkner odpálil holeshot a už ho nikdo neviděl. Za ním se několik kol držel jeho týmový kolega a veterán třídy 250SX Martin Davalos, pak ho ale překonal rozjetý Jordon Smith a krátce na to šel do útoku i Alex Martin. Ten svůj útok ale pojal až moc bojovně a Davalose poslal k zemi. 

 

Krátce na to ale Smith zahodil svoje druhé místo malým pádem. Příliš času nastěstí neztratil a mohl jít zpět do útoku. Jeho tempu se konkurence nemohla rovnat, takže za několik dalších kol měl před sebou opět Alexe Martina a bez větších obtíží ho předjel. Alex ještě před koncem závodu ztratil i třetí příčku, když si na něj vyšlápl Justin Cooper na Yamaze. 

 

Úvodní závod východní divize třídy 250SX jasně ukázal dominanci Austina Forknera a Jordona Smitha. Alex Martin nepředvedl nijak zářný výkon, ale právě on by měl být tím, kdo bude bojovat o vítězství každý závod. Thomas Covington dojel 11. a těžko soudit, jestli se dokáže během sezóny zlepšit. Také jsme mohli být svědky návratu Blake Whartona, který ale svůj letošní první závod ukončil na zemi. 

 

Highlights:

 

450SX Main

Joey Savatgy se ujal vedení s Cooperem Webbem, Kenem Roczenem a Blake Baggettem v zádech. Trať v Minneapolis měla snad jen jednu optimální stopu a všechny ostatní kombinace byly stejně rychlé nebo jen o málo pomalejší, takže předjíždět podobně rychlé jezdce bylo velice těžké. Navíc to hodně klouzalo, takže se nedaly využívat vnitřní stopy. Jezdci tedy jeli jak na gumičce pořád stejně za sebou ve složení Savatgy - Webb - Roczen - Baggett - Brayton - Musquin. Eli Tomac se mezitím snažil prokousávat dopředu po hrozném startu.

 

Trochu akce do závodu vnesl až v 15. kole Cooper Webb, který šel do vedení. Joey Savatgy se ale potom dlouho držel na druhém místě, čímž znemožnil Kenu Roczenovi stíhat ujíždějícího Webba. 21. kolo a Roczen, Baggett a Musquin jdou před Savatgyho a hned vzápětí Baggett padá na zem! Tím se na třetí místo dostal Marvin Musquin, který o několik kol dříve překonal Braytona. Savatgy čtvrtý, Bryton pátý a Eli Tomac je už šestý. 

 

V tomto pořadí závod i skončil. Jeho výsledek přinesl další změnu držitele červené tabulky a také extrémně zmenšil bodové roszetupy v průběžném pořadí. Však se přesvědčte sami: 1. Roczen (125b.), 2. Webb (124b.), 3. Tomac (123b.) a 4. Musquin (123b.) - něco takového jsme po šestém závodě ještě neviděli! 

 

Highlights:

 

Výsledkový servis

 

VIDEO záznamy

 

Připravil: Jiří Kružík
Foto: racerXonline.com
10. 2. 2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.