12.02.2019
V Mantově se odjel poslední závod třídílného italského motokrosového mistrovství. Italským mistrem se stal již po jedenácté Antonio Cairoli, ve třídě MX2 Jorge Prado, na pódium vystoupal Němec Max Nagl a mezi motocykly o objemu 125 ccm se skvělým výkonem blýskl Jan Wagenknecht, jezdicí za Starling Cross Team. O posledním závodě se rozepsal také Vašek Kovář.

V prvním závodě MX1 zvítězil letos poprvé Tim Gajser, přestože měl před závodem jisté obavy právě z Mantovy. Však loni ho stál pád při tomto závodě boj o titul mistra světa! Právě Gajser po zajímavém souboji předjel Febvra a vyhrál, na třetím místě dojel domácí Antonio Cairoli. Vašek Kovář postupoval do superfinále ze 16. místa.

Ve třídě MX2 vyhrál Jorge Prado, který musel dlouho přemýšlet, jakou stopou a kde předjet prvního Briana Moreaua, nakonec však Prado našel recept a zvítězil. Brian Moreau dojel na místě druhém. Na třetím místě dojel týmový kolega Jorge Prada a nový tovární jezdec KTM Tom Vialle, pro kterého to byl první letošní závod. Sám Vialle sdílel na svém Instagramu, jak skvělý to pro něj byl závod a jak jeho nový tým dobře funguje!

Na start superfinále se opět postavili ti nejlepší! Hned po startu měl nepříjemný pád Romain Febvre, přes kterého přejelo hned několik jezdců a jeho motorka po pádu nebyla v pojízdném stavu, a proto hned poté odstoupil. Nejlépe se však do první zatáčky propašoval Cairoli, následovaný zbytkem pole. Hned ze začátku postihl pád i Tima Gajsera, Tim však zahájil stihací jízdu a prodíral se kupředu. Za Cairolim si skvěle vedl německý závodník Max Nagl a spolu s ním i dvojice mladíků na KTM. Cairoli před svým domácím publikem potřetí vyhrál, druhý dojel Nagl a třetí Prado. Vašek Kovář dojel na 25. místě.

V kategorii 125ccm se zúčastnil český závodník Jan Wagenknecht. V kvalifikaci dojel desátý a zajistil si postup do skupiny A. V první jízdě dojel na 15. místě, v jízdě druhé bojoval a skončil na 10. místě. Celkově to Honzovi dalo 15. místo a spoustu nových zkušeností ze světové scény!