12.03.2019
Seriál Mistrovství Evropy dvoutaktních 250 startuje 23. března 2019 ve Velké Británii na krásné přírodní trati v Matterley Basin. A stejně jako v minulém roce nebude na startu chybět český pilot Václav Kovář na španělském stroji GasGas.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Pro jezdce jde o druhou sezonu v tomto seriálu, který se dříve jezdil jako EMX 300. V loňském roce se česko-španělské duo celkem 4x probojovalo na stupně vítězů a o celkové 3. místo Václav přišel kvůli roztrženému řetězu.


Do nové sezóny vstupuje Vašek pod hlavičkou domácího týmu HT Group Racing Teamu s podporou dovozce GasGas – firmou Exac a brněnským dealerem GasGas – firmou TSS. Oproti předchozímu roku bylo tentokrát více času na přípravu stroje a přibyly zkušenosti z odjeté sezóny.


V přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout stroj Vaška Kováře, který je připravené k boji. 


Jedná se o Gas Gas EC 250 – model 2019. Na motorce je instalováno MX zapalování Kokusan s programovatelnou řídicí jednotkou GET, výfuk je kompletně od Pro Circuit. Nastavení podvozku, včetně povrchové úpravy, je prací Onyx suspension. Řídítka, titanové stupačky a gripy jsou od francouzského výrobce Scar. Hlava válce s vyměnitelnou spalovací komorou jsou od firmy S3. Měřič motohodin s otáčkoměrem a teploměr vyrábí Trail Tech, karbonové komponenty jsou dílem dnx-shop.cz, stejně jako kompletní montáž a příprava celé motorky. Kabát motorky je od Nina-X Graphix, rozeta SMC. Po boku jezdce v depu opět bude osvědčený mechanik Zdeněk Cekr.


Jezdce budou oblékat Thor a Moose od Parts Europe, špičkové boty jsou dílem Gaerne od TSS, brýle Oakley jsou podporou firmy Razzo, hlavu ochrání jedna z nejbezpečnějších helem – Shoei.
 

Jsem velmi šťastný, že jsem opět součástí tohoto šampionátu plného modrého kouře. Věřím, že v celkovém hodnocení dosáhnu lepších výsledků, než v roce 2018, kdy se mi při posledním závodě v Itálii roztrhl řetěz a já přišel o pódium. Matterley Basin je jednou z nejlepších tratí na světě a já jsem rád, že startuji sezónu právě zde. Minulý rok to zde byl pro mě jeden z nejlepších závodů sezóny, když jsem byl blízko vítězství. Chtěl bych moc poděkovat svému týmu a Gasgasmotos.cz za podporu a víru ve mně,“ řekl Václav Kovář.


Ještě bezmála 14 dní můžete pomoci Vaškovi zajistit sezónu bez starostí a podílet se spolu se sponzory na klidném průběhu celé náročné a nákladné sezóny. Zakoupit si suvenýry, nebo trénink a další rekvizity můžete na www.startovac.cz. Vašek si to svými výkony zaslouží!
 

Takže za 14 dní start – držte všichni palce!!!!


Velký dík samozřejmě patří všem, kteří se podílejí na tomto projektu – HT Group, Exac, TSS, Autovrakoviště D&D Vracov, Nina-X Graphix, Brumla.com, Parts Europe, DNX-Shop.cz, Dunlop, ONYX suspension, Orangeblue, Razzo.cz.
 

TZ Václava Kováře - HT Group Racing Team s doplněním Pavla Horáka 
12. 3. 2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.