11.03.2019
První závod holandského mistrovství v sajdkárkrosu, který se konal v Lierop v neděli 10.3.2019, byl předčasně zrušen! V jeho dějišti se přehnala silná bouře, která vyvrátila strom do trati a napáchala další škody v depu a v celém areálu!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na úvodní podnik se přihlášky do nejsledovanější kategorie sajdkár jen hrnuly. Ve startovní listině pak figurovali nejen domácí jezdci, ale také ti ze zahraničí, zejména z Velké Británie, Německa a Švýcarska. Technickou přejímkou prošlo celkem 26 posádek. Rošt byl nabitý známými jmény z MS s největšími šíbry a mistry světa.

Ještě dopoledne nic nenasvědčovalo následujícím extrémním, povětrnostním podmínkám. Odjely se všechny tréninky kategorií quad i side. Krátce na to i první jízdy quadů NK a ONK a národních sajdkár.

Odstartována byla i první jízda nejsledovanější kategorie side. Holeshot získal Daniël Willemsen před Santermansem. Zatímco Etienne Bax se zasekl v první zatáčce. Vedení dál držel Willemsen. Ve 3. kole závodu se povětrnostní podmínky rapidně zhoršily. Vítr vyvracel stromy a páchal škody. Do trati navíc spadl strom a rozjížďka tak byla zrušena.

Následná porada jury zrušila celý podnik. Další jízdy se již nejely.

Výsledky naleznete na: https://speedhive.mylaps.com/nl/Events/1633273

Text: Josef Hejnal
Foto: Dries Dewitte (smxpics.be), FB Koen Hermans
Video: Luc van der Aa

12.3.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.