21.03.2019
České motory Jawa si dělají jméno v Nizozemsku, kde je využívají do svých sajdkárkrosových speciálů domácí dvojice Tjoelker – Nijenhuis. Na druhém podniku holandského mistrovství v kategorii „Národní“ obsadila celkové třetí místo z 35 startujících!
sidecarcrossSidecarcross

Nizozemská dvojice Tjoelker – Nijenhuis není českému fanouškovi neznámá, jelikož předčasem naskočila i do českého šampionátu. S českým motorem jsou nadmíru spokojeni a jeho dobré jméno šíří dále. V domácím šampionátu startují v kategorii NK (Nationale klasse – pozn.red.), kterou bychom mohli připodobnit českému přeboru. I tu snoubí početné startovní rošty, které doplňují i posádky ze sousední Belgie.

Druhý podnik holandského mistrovství tomu byl důkazem, kde startovalo v této třídě 35 posádek! I přes vyšší konkurenci se dokázal „jawácký“ tandem prosadit. V první jízdě obsadil 4. místo a ač si v poslední rozjížďce pohoršil o jednu příčku, stačilo to na stupně vítězů! Celkově tak obsadili 3. místo.