04.04.2019
Úvodní závod sedmidílného jihočeského KP v motokrosu odstartuje na mistrovské trati v Horažďovicích tuto neděli 7. dubna 2019. Tento podnik se pojede společně se závodem seriálu VVL Cup a bude se bodově počítat do obou seriálů. Jihočeský šampionát se na tuto oblíbenou trať vrací po pěti letech. Závodit se bude v celkem sedmi kategoriích – 50ccm, 65+85ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veterán 40+, MX2 a MX1. Hlavním partnerem seriálu je firma HR Technik.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

„Trať je již od minulého víkendu upravena a nadiskována. Dráha je bez zásadních změn, pouze velká lavice na startovní rovině se o pár metrů protáhla a má nový odraz i dopad. Jsem moc rád, že na víkend je již nyní v zadní části tratě připraven nový systém zavlažování hasičskými hadicemi včetně nového velkého čerpadla. Odpadá nám tím zavlažování této části dráhy kropičkou, která bude určena již jen pro její přední část. Na sobotní večer a nedělní závody je připraven velký stan 10x12m, včetně vyhřívání, hudby a nového vynikajícího cateringu. Vše bude připraveno jako na závody MMČR…!“ zve do Horažďovic jezdce i diváky ředitel závodu Martin Mída z pořádajícího Motokros klubu Horažďovice v AČR.


Vzhledem k nešťastné události na nedávných závodech v Merklíně bude pořadatel striktně vyžadovat respektování bezpečnostních zón! Pořadatel očekává od závodníků a jejich doprovodů slušné chování, pořádek a systém v parkování a následný úklid a vlastní odvoz komunálního odpadu. V parkovišti závodních strojů jsou též nově připraveny kontejnery na tříděný odpad.


Novinkou v seriálu Jihočeského KP je prodloužení kvalifikačního tréninku tříd MX2 a MX1 o pět minut, jinak vše zůstává stejné, jako loni. Vzhledem k tomu, že na tomto úvodním závodě čekáme hojnou účast jezdců, bude sobotní administrativní přejímka prodloužena až do 23 hod.! Posílena bude též technická přejímka strojů, v akci budou hned tři techničtí komisaři.


Závodu v Horažďovicích se budou účastnit i jezdci z MMČR, přihlášeno je též několik závodníků z Rakouska a z Německa. Dostupné indicie zkrátka dávají ve městě nad Otavou tušit pořádně nabitý úvod sezony. Vzhledem k tomu, že součástí horažďovického klání bude i třída 50ccm, budou začínat tréninky již v 7:30 hod. Start odpoledního závodu je naplánován na 12:45, začínat bude třída Hobby MX2.


Zvláštní ustanovení závodu
je v příloze. 


Na viděnou s vámi se těší


Evžen Zadražil

vedoucí střediska SMS Jižní Čechy

4. 4. 2019 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.