08.04.2019
V rámci prvního závodu slovenského mistrovství MX Open ve Velkých Uhercích pořadatelé uspořádali vložený závod EMX 65 a EMX 85. Závod a skvělý odrazový můstek pro mladé naděje z celé Evropy! Sobotní program byl pro nejmladší závodníky na motocyklech o objemu 65ccm zrušen z důvodu nesjízdnosti trati po silném dešti. V neděli se však nic nezrušilo a odjel se regulérní závod, kde zazářil Víťa Marek.

Do závodu se v kategorii EMX 65 přihlásilo 32 jezdců. Kromě velkého aspiranta na bednu Víti Marka nechyběli z České republiky Martin Červenka, Jakub Zahradník, David Winderwill, Ferdinand Lipka, Matyáš Výleta nebo Dominik Valter. Mezi další závodníky patřili jezdci z Holandska, Německa, Švédska a dalších zemí. Nechyběla ani Holanďanka Lotte Van Drunen.

Již v prvním nedělním závodě ukázal Víťa Marek svou sílu a chuť vítězit, když měl po prvních 5 kolech náskok více jak 20 sekund, v cíli ještě o deset více. Z rozjížďky získal plný počet 25 bodů. Na záda mu z dálky dýchal anglický závodník Ashton Boughen a třetí dojela Lotte Van Drunen.

Druhá jízda probíhala obdobně. Víťa Marek dokázal opět vyhrát a za sebou nechal všechny své evropské soupeře. S náskokem 25 sekund vyhrál před druhou, také velmi silnou závodnicí, Lotte Van Drunen. Třetí dojel Gyan Doensen z Holandska.

S 50 body tak vystoupal na stupínek nejvyšší Víťa Marek, jezdící za Cermen Racing Team a stejně, jako v loňském roce, si na Slovensku vychutnal naši státní hymnu. Druhá se celkově umístila závodnice z Holandska Lotte Van Drunen, třetí se umístil anglický závodník Ashton Boughen.

Celké výsledky závodu ve Velkých Uhercích naleznete zde.