24.02.2011
Clement Desalle a Arnaud Tonus vyhráli poprvé v kariéře mezinárodní motokrosový závod ve francouzském Valence, který byl na programu ve stejný den jako Starcross v Mantově – 20. února 2011. V článku najdete odkaz na video a pod textem parádní fotografie Erica Sandra.

Desalle s Tonusem vyhráli všechny rozjížďky, stejně jako celkově druhý Steven Frossard a Nicolas Aubin.
Oba se porvali velmi statečně s rozbahněnou tratí, k jejímuž stavu napomohl celonoční déšť.

Systém závodu ve Valence je takový, že kategorie MX1 a MX2 jedou dvě samostatné rozjížďky a poté se z každé třídy vybere šest nejlepších riderů, kteří postupují do tzv. superfinále, přičemž body v poslední rundě se rozdělují bez rozdílu kubatur.

Clement Desalle dominoval v MX1čkách

Vícemistr světa v motokrosu Clement Desalle (1.-1.-3.) vyhrál prvně v životě závod ve Valence. Desallovi se nepodařilo ani v jedné rozjížďce nikterak zářně odstartovat, avšak dokázal se prodrat do čela závodu, přestože mu kámen poškodil zadní brzdu. Svoji poctivou přípravu dokázal zúročit na Yamaze jedoucí domácí jezdec Steven Frossard (8.-2.-1.), který za sebou v obou rozjížďkách udržel dalšího Francouze Sébastiena Pourcela (5.-3.-2.). Pod stupni vítězů skončil čtvrtý Shaun Simpson a pátý Gregory Aranda. Kopec smůly si vybral v úvodu sezóny Xavier Boog, který si přivodil zlomeninu levé holenní kosti, a tak je minimálně na pár týdnů ze hry venku.

Výsledky MX1 : 1.Desalle (Bel, Suzuki), 70 bodů ; 2.Frossard (Fra, Yamaha), 60 ; 3.Pourcel (Fra, Kawasaki), 58 ; 4.Simpson (Gbr, Honda), 47 ; 5.Aranda (Fra, Kawasaki), 44 ; 6.Bill (Sui, Honda), 42 ; 7.Larrieu (Fra, KTM), 37 ; 8.Ramon (Bel, Suzuki), 36 ; 9.Guarneri (Ita, Kawasaki), 30 ; 10.Barragan (Esp, KTM), 30 ; etc….

Tonus opanoval MX2ky

Arnaud Tonus (1.-3.-4.) si odbyl premiéru v novém dresu Bike It Yamaha, během níž se mu podařilo ustát battle mezi jím a Nicolasem Aubinem (2.-1.-17.). Tonus předvedl příkladný start a během 20-ti minut ztratil Aubin šanci ohrozit jeho vedoucí pozici. Výborným výsledkem se zapsal do výsledkových tabulek evropský šampion třídy 125 ccm Jordi Tixier, který skončil na celkovém čtvrtém místě, neboť se mu nepodařilo po horších vstupech do závodu atakovat třetího na Hondě jedoucího Mattise Karra (5.-6.-5.).

Výsledky MX2 : 1.Tonus (Sui, Yamaha), 63 bodů ; 2.Aubin (Fra, KTM), 51 ; 3.Karro (Let, Honda), 47 ; 4.Tixier (Fra, KTM), 43 ; 5.Banks (Gbr, Honda), 36 ; 6.Lefrançois (Fra, Honda), 32 ; 7.Roelants (Bel, KTM), 29 ; 8.Wybo (Bel, Kawasaki), 27 ; 9.Ferrandis (Fra, Kawasaki), 20 ; 10.Fors (Bel, KTM), 20 ; etc…