12.04.2019
Po konzultaci s doktorem i týmem se Justin Barcia z Monster Energy Factory Yamaha Teamu rozhodl nenaskočit do posledních tří kol Monster Energy AMA Supercrossu 2019, protože se chce naplno věnovat uzdravování, aby se zvládl připravit na outdoorový Lucas Oil AMA Pro Motocross Championship, jenž startuje 18. května v Hangtown.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

"V současné době vidím jako nejlepší řešení nechat svoje tělo zcela zahojit," řekl Barcia v rámci týmového prohlášení. "Budu nadále pokračovat v tréninku, ale přeskočím poslední superkrosové závody, aby mělo moje tělo šanci na uzdravení. Když o tom teď tak přemýšlím, nejspíš jsem se takhle měl rozhodnout už před několika týdny, kdy jsem už byl zraněný. Ale opravdu jsem chtěl jezdit pro svůj tým i fanoušky a podat co nejlepší výkon. Právě teď nadešel čas na přehodnocení a chci se hlavně připravit na první outdoorový MX." 

Po vítězství z otvíráku v Anaheimu si Barcia masivně pohmoždil během třetího kola kostrč. Přestože kvůli tomuto zranění nezmeškal žádný ze závodů, v dalších pěti kolech se mu nepodařilo ani jednou skončit v top pětce. 
 

Během důležitého SX v Anaheimu si pak Barcia přivodil otřes mozku a poranil si rameno už během tréninku, což ho vyřadilo z následujících dvou kol. Vrátil se zpět v Indianapolis, kde zajel svoji druhou TOP 5 letošní sezóny. Ovšem posledních pár kol bylo velmi náročných. Barcia havaroval v Seattlu a Houstonu a skončil shodně na 17. pozici. Minulý víkend trefil Barcia během hlavního závodu v Nashville balík a cílem neprojel. 
 

"Monster Energy Supercross je pořádně namáhavá série, kdy se závodí každý víkend. Justin se pral se zraněními od poloviny sezóny a nyní potřebuje čas na úplné zotavení," řekl týmový manažer Jim Perry. "Zůstat mimo hru v rámci tří posledních kol nebylo snadné rozhodnutí, nicméně vrátit se stoprocentně připravený na outdoorovou sezónu je teď cílem číslo jedna. Bude velká škoda, že #51 YZ450F neuvidíme tento víkend na startu, ale pořád máme v šampionátu Joshe Granta, kterého maximálně podpoříme." 

Team už dříve přišel také o Aarona Plessingera, který si zlomil v Daytoně patu. Z tohoto důvodu čekají na jeho náhradníka Joshe Granta ještě další tři zbývající kola letošního vrcholného US SX cirkusu. 
 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj: RacerX
12. 4. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.