14.04.2019
Větší příděl světových bodů si po srdnatých výkonech vybojovali bratři Boukalové na 2. Grand Prix Španělska v sajdkárkrosu, když se jim povedlo vtěsnat do elitní patnáctky světa! Stupně vítězů pak ovládli největší aspiranti na světový titul. Celkově zvítězil Hermans před druhým Baxem a třetím Vanluchenem.
sidecarcrossSidecarcross

Pronikavá zář slunečních paprsků zalila motoareál ve španělském Talavera de la Reina, kde se v neděli 14.4.2019 odvíjel již druhý světový závod v letošním roce. Těžký písek belgického Lommelu vystřídal konečně tvrdý podklad na velmi členitém terénu se spoustou skoků. Do hlavních závodů pak zasáhlo jen 25 posádek, včetně našich Boukalů.

PRVNÍ JÍZDA: Giraudova chvíle!

Holeshot prvního závodu získal Giraud. Jakmile se ujal vedení, postupně se na něm obrněl a směřoval k vítězství. Za sebou přitom zanechal své velké rivaly, Bax-Stupelis nebo Brown-Chamberlain. Až kolem osmého fleku letěli mistři světa Vanluchene-van den Bogaart. Čelo po celý průběh zůstávalo neměnné. Cílem jako první proletěl Giraud před druhým Baxem a třetím Brownem a čtvrtým Hermansem. Mistr světa Vanluchene počáteční ztrátu alespoň trochu dohnal. Skončil jako pátý. Naopak v problémech byl Veldman, kterému vypověděl službu motor.

Na rychlé a tvrdé trati se dařilo našim bratrům Boukalovým. Povedlo se jim propasírovat do top20 a zde zabojovat o vyšší příděl bodů. Nakonec z toho bylo 17. místo.

17. 31. Jan Boukal-Pavel Boukal CZ-CZ WSP-Zabel 4

DRUHÁ JÍZDA: Hermans se triumf pasoval do absolutního vítěze! Boukalové 14.!

Do druhé jízdy nejlépe vletěl Brown jun. před Sandersem, Dierckensem a Giraudem, kteří ho posléze odsunuli do pozadí. Vedení se na chvíli chopil Sanders před Giraudem, aby poté je předjel Dierckens. Situace na čele se začala dramatizovat. Ze čtvrté pozice útočil Hermans a z hloubi pole se dotáhli Vanluchene i Bax. Došlo k tvrdým soubojům a výměn pozic. Giraudovi se z ničeho nic začalo kouřit ze sajdkáry a předznamenalo konec jeho úsilí. Mezitím se Hermans prodral do čela přes Vanluchena. Svůj triumf pak dokonal a zvítězil před druhým Vanluchenem a třetím Sandersem. Až na 4. místě skončil Bax a na pátém Brown.

Výborný výkon podali také bratři Boukalové, kteří vylepšili své umístění z předešlé rozjíždky o tři příčky. Srdnatě bojovali, což jim v cíli zajistilo top15 se 14. místem!