15.04.2019
Druhý dubnový víkend se odjel první závod mezinárodně oblíbeného seriálu ADAC MX Masters. Seriál zahájil sezónu na náročné německé trati Fürstlich Drehna nedaleko Drážďan. V plných startovních listinách jsme nalezli také spoustu českých jezdců. Jak si s písčitou tratí poradili nejen oni, ale i ostatní jezdci, se dozvíte v článku.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do nejprestižnější kategorie ADAC MX Masters se zaregistrovalo přes 50 motorek. První kvalifikační skupinu vyhrál Stefan Kjer Olsen, druhou Estonec Tanel Leok. Z obou kvalifikací vzešli jezdci rovnou postupující do závodu a ti méně úspěšní si to rozdali v Last Chance, kde patřil mezi nejúspěšnější Artem Guryev. Do první jízdy skvěle odstartoval jezdec známý v České republice - Bence Szvoboda, který nakonec skončil druhý za Jensem Gettemannem. Třetí dojel Nichlas Bjerregaard. Ve druhé rozjížďce se skvěle předvedl slovenský závodník Richard Šikyňa, který jel tuto kategorii poprvé a dojel devátý. První skončil ve druhé jízdě Tanel Leok, druhý Karlis Sabulis a třetí Dennis Ullrich. Do závodu se bohužel nekvalifikovali Patrik Liška, Martin Krč a Roman Mňuk.


Celkové výsledky kategorie MX Masters:
1. Gettemann Jens – Kawasaki – 38b.
2. Leok Tanel – Yamaha – 36b.
3. Ullrich Dennis – Husqvarna – 36b.
-----------------------------------------------------------
11. Šikyňa Richard – KTM – 17b.
14. Kovář Václav – KTM – 13b.
34. Weschta Rudolf – Husqvarna – 0b.
36. Romančík Jaromír – KTM – 0b.


Ani v kategorii pro mladší jezdce – ADAC MX Youngster Cup nebyla nouze o skvělou podívanou! I tato třída byla rozdělena a 75 jezdců si to v kvalifikacích rozdalo o jedno ze 40 míst na startovním roštu. První kvalifikační skupinu vyhrál Glen Meier, tu druhou rychlý Rene Hofer. V Last Chance byl nejúspěšnější Michael Sander. První závod vyhrál Rene Hofer, který projel cílem s náskokem 10 s na druhého Glena Meiera. Třetí Dojel Bastian Damm. Na skvělé páté pozici se umístil Petr Polák. Druhá jízda byla podobná té první. První dva jezdci byli stejní, třetí dojel Maximilian Spies. Nejlepší z českých jezdců byl opět Petr Polák na osmé pozici. Do závodu se bohužel nekvalifikovali Pavel Dvořáček, a Jiří Hendrych.


Celkové výsledky kategorie MX Youngster Cup:

1. Hofer Rene – KTM – 50b.
2. Meier Glen – Yamaha – 44b.
3. Genot Cyril – KTM – 36.b
----------------------------------------------------------------------
5. Polák Petr – KTM – 29b.
13. Terešák Jakub – KTM – 16b.
22. Drdaj Dušan – Yamaha – 5b.


V seriálu nechybí ani kategorie pro mladé motokrosové naděje. Tou silnější je ADAC MX Junior Cup 125. V kategorii nechyběl početný zástup českých jezdců. Mezi nimi také například syn několikanásobného mistra světa Liam Everts. Kvalifikační rozjížďku odvládl s nejlepším časem 1:45:828 německý závodník Simon Längenfelder. Stejně jako kvalifikaci, ovládl Simon i první jízdu. Druhý dojel Švýcar Mike Gwerder a třetí Dán Rasmus Pedersen. Nejlepší z českých zástupců byl Petr Rathouský na 11. pozici. Ve druhé rozjížďce si druhý s třetím prohodili pozice a vyhrál opět suverénní Simon Längenfelder. Z Čechů tentokrát nejlépe zajel trutnovský závodník Jan Wagenknecht.


Celkové výsledky kategorie MX Junior Cup 125:
1. Längenfelder Simon – KTM – 50b.
2. Pedersen Rasmus – KTM – 42b.
3. Gwerder Mike – KTM - 42b.
--------------------------------------------------------------------
9. Rathouský Petr – KTM – 20b.
16. Wagenknecht Jan – KTM – 13b.
17. Pikart Tomáš – KTM – 13b.
19. Venhoda Martin – KTM – 7b.
27. Kraus Radim – KTM – 0b.
36. Máj Adam – KTM – 0b.


Pro nejmladší závodníky je vypsána kategorie ADAC MX Junior Cup 85. Ani zde si mladíci na trati nedarují ani milimetr a jak je vidět na časech, rozhodují i tisíciny sekundy. V kvalifikaci zajel nejrychlejší čas Edvards Bidzans jezdící na Husqvarně. První jízdu s půlminutovým náskokem vyhrál také Edvards Bidzans, druhý dojel Lucas Bruhn, třetí Andreas Jensen. Nejlépe české barvy hájil Matyáš Červenka, jezdící za Cermen Racing Team, který dojel osmý. Ve druhé rozjížďce znovu vyhrál Edvards Bidzans, avšak skvěle zaválel český závodník Julius Mikula. Jezdec jezdící za tým JD Gunnex KTM Racing Team dojel na druhé pozici! Třetí byl opět Andreas Jensen.


Celkové výsledky kategorie MX Junior Cup 85:

1. Bidzans Edvards – Husvarna – 50b.
2. Krogh Jensen Andreas – KTM - 40b.
3. Bruhn Lucas – KTM – 38b.
---------------------------------------------------------------------
5. Mikula Julius – KTM – 30b.
7. Červenka Matyáš – KTM – 25b.
31. Klejšmíd Jiří – Husqvarna – 0b.


Kompletní výsledky
naleznete zde

Další závod seriálu ADAC MX Masters se odjede o víkendu 1. - 2. 6. 2019 v Möggers na rakouské trati, která je vzdálena cca 570 km z Prahy. I zde můžeme očekávat skvělé souboje jezdců z mezinárodní i české scény!


Připravil:
Pavel Horák
Zdroj a foto: ADAC MX Masters
15. 4. 2019
 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.