25.04.2019
Velikonoční pondělí je ve štýrském Paldau tradičně svátkem motokrosu. Zdejší závod obvykle zahajuje rakouskou mistrovskou sezónu, letošní Velikonoce si ale daly načas, a tak se ocitl až uprostřed rozjeté sezóny a odjel se jako druhý v mistrovském kalendáři. Jezdilo se naplno a tempo, které udávali špičkoví mladí domácí jezdci, se úspěšně snažili stíhat i dva vyslanci českého motokrosu – Martin Krč a Rudolf Plch.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Tři z nejrychlejšíchMichael Sandner, Marcel Stauffer a Johannes Klein prezentovali takový přebytek sil, že nastoupili ke všem jízdám obou hlavních kategorií – MX2 a Open. Michael Sandner, který letos jede mistrovství světa třídy MX2 a Marcel Stauffer, který jezdí evropské dvěstěpadesátky, ovládli čelo obou jízd slabší třídy, té první před Perkhoferem, Kleinem a slovinským juniorem Lukou Milcem. Ve druhé za nimi dojel jako třetí náš Martin Krč! Martin byl v první jízdě až šestý, ve druhé ale chytil správné tempo a nashromážděné body ho postrčily na třetí místo celkového pořadí. Až za ním skončili Johannes Klein, Markus Rammel a Manuel Perkhofer, kterému naopak druhá jízda moc nevyšla. Marcel Stauffer si perfektním výkonem upevnil vedení v seriálu před Kleinem a Perkhoferem. K závodu nepřijel Rene Hofer, který si po veleúspěšném začátku sezóny dopřál chvíli odpočinku, a hrdina posledních sezón Roland Edelbacher, kterému rozběh do napjatě očekávané sezóny brzdí úporné bolesti zad.
 

Michi Sandner zvítězil i v první jízdě silnější třídy Open, když porazil favorizovaného Pascala Raucheneckera, kterému v nalezení optimálního jízdního rytmu bránily tuhnoucí ruce. Už od startu se na třetím místě usadil náš Ruda Plch, s přehledem držel tempo vedoucí dvojice a do cíle dojel s pětivteřinovou ztrátou na druhého Raucheneckera! Za sebou nechal Johanna Kleina, Michaela Kratzera a oporu týmu Honda Schmidinger – Ondřeje Brendla. Ve druhé jízdě měli favorité smůlu – Rauchenecker špatně odstartoval a musel se prodírat polem dopředu stejně jako Sandner, který v úvodu spadl a začal až na 16.místě. Na čele tak přes polovinu závodu kroužili Michael Kratzer a Rudolf Plch! Teprve ve 12. kole se přes ně dostal Pascal Rauchenecker, Sandnerovi se to už nepodařilo a musel se spokojit se čtvrtým místem. Na hezkém, tentokrát sedmém místě dojel opět Ondra Brendl. Ruda Plch stál v Paldau dvakrát na bedně a odnesl si i celkové pódiové umístění v závodě – za Raucheneckerem a Sandnerem. Pascal Rauchenecker je samozřejmě po dvou celkových vítězstvích i v čele průběžné klasifikace, Rudolf Plch je celkově třetí, s dvoubodovou ztrátou na Michaela Kratzera. Ondřej Brendl bodoval letos poprvé, s body za sedmé místo v závodě se usadil na 15. místě v průběžné tabulce.
 

Výsledky - třída MX2: 1. Michael Sandner (KTM) 50b., 2. Marcel Stauffer (KTM) 44, 3. Martin Krč (CZE – KTM) 35, 4. Johannes Klein (KTM) 34, 5. Markus Rammel (Husqvarna) 32, 6. Manuel Perkhofer (KTM) 30, 7. Alex Vesely (KTM) 28, 8. Alexander Pölzleithner (Husqvarna) 25, 9. Lukas Prammer (Husqvarna) 23, 10. Lukas Hirsch (Husqvarna) 22, 11. Samuel Struk (SVK – Honda) 22, … 13. Luka Milec (SLO – Husqvarna) 16, 14. Marvin Salzer, 15. Simon Breitfuss, 16. Florian Diemeinger, ...


Průběžně po dvou závodech
: 1. M. Stauffer 91, 2. J. Klein 79, 3. M. Perkhofer 72, 4. M. Rammel 68, 5. A. Vesely 58, 6. A. Pölzleithner 57, 7. S. Struk 50, 8. M. Sandner 50, 9. L. Hirsch 46, 10. L. Prammer 41.


Třída Open: 1. Pascal Rauchenecker (KTM) 47, 2. Michael Sandner (KTM) 43, 3. Rudolf Plch (CZE – Suzuki) 40, 4. Michael Kratzer (Kawasaki) 38, 5. Johannes Klein (KTM) 33, 6. Manuel Bermanschläger (Husqvarna) 29, 7. Ondřej Brendl (CZE – Honda) 29, 8. Florian Hellrigl (Husqvarna) 25, 9. Michael Prammer (Yamaha) 21, 10. Lukas Höllbacher (Husqvarna) 21;


Průběžně po dvou závodech:
1. P. Rauchenecker 97, 2. M. Kratzer 78, 3. R. Plch 76, 4. M. Bermanschläger 63, 5. J. Klein 55, 6. F. Hellrigl 47, 7. L. Höllbacher 43, 8. M. Sandner 43, 9. Ch. Mariacher 42, 10. P. Kainz 38, ... 15. O. Brendl 29.


K dalšímu, už třetímu mistrovskému, závodu se rakouští motokrosaři sejdou hned tuto neděli na slavné trati v Sittendorfu u Vídně.


Petr Starý

25. 4. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.