Toto v neděli 28. dubna 2019 nehrozilo. Třetí závod rakouského mistrovství v motokrosu se odjel za příjemného jarního počasí na dobře nakropené trati. Kluzký podklad sice neseděl Johannesu Kleinovi a jeho dvoutaktní dvěstěpadesátce, ale na výsledcích to nebylo vidět – třikrát stál během odpoledne na stupních vítězů a jednou byl pátý. Ve třídě MX2 doplnil na špici dvojici Michi Sandner a Marcel Stauffer, která opět ovládla závod slabší třídy. Sandner udělal ve druhé jízdě na vedoucí pozici chybu a dal tak příležitost Staufferovi, který si celkovým vítězstvím upevnil vedení v průběžné klasifikaci dvěstěpadesátek. Na dalších místech si dobře vedli Markus Rammel a Manuel Perkhofer. Celkově devátý skončil náš Adam Dušek, který není na rakouských tratích nováčkem. Před pár lety, ještě na osmdesátce, vyplňoval s ruským kolegou Valjakinem pauzu mezi průjezdy Marcel Stauffera s Rene Hoferem a příjezdem zbytku domácího pole na mistrovských závodech nejslabší třídy. Dobře opět zajel slovenský junior Samuel Struk a kolem 15.místa bodovali i u nás známí mladíci Salzer, Dieminger a Breitfuss.
Ani v královské třídě Open nezklamal favorit – Pascal Rauchenecker neměl problémy a vyhrál s přehledem obě své jízdy. V první jízdě za ním chytil správnou slinu náš dobrý známý, zkušený Manuel Bermanschläger a udělal svůj dosavadní nejlepší výsledek – udržel do cíle druhé místo! Body, které v závodě nasbíral (ve druhé jízdě byl sedmý), ho posunuly na průběžné třetí místo před našeho Rudolfa Plcha. Ten měl v první jízdě problémy a postupně se propadal až na 14. místo. Druhá jízda už byla tak jak má být a Ruda se sklonil jen před silnými soupeři – Kleinem, Banzirschem, Sandnerem a Kleinem. Na průběžném čtvrtém místě seriálu má na Bermanschlägera ztrátu jediného bodu. Tu může napravit hned tuto neděli, kdy rakouské mistrovství pokračuje čtvrtým závodem v dolnorakouském Imbachu u Kremsu.
Výsledky třídy MX2:
1. Marcel Stauffer (KTM) 47 b., 2. Michael Sandner (KTM) 45, 3. Johannes Klein (KTM) 42, 4. Markus Rammel (Husqvarna) 36, 5. Manuel Perkhofer (KTM) 32, 6. Alex Vesely (KTM) 27, 7. Alex Pölzleithner (Husqvarna) 27, 8. Lukas Hirsch (Husqvarna) 26, 9. Adam Dušek (CZE, KTM) 25, 10. Thomas Windisch (KTM), 11. Samuel Struk (SVK, Honda) 19;
Průběžně po třech závodech: 1. M. Stauffer 138, 2. J. Klein 121, 3. M. Perkhofer 104, 4. M. Rammel 104, 5. M. Sandner 95, 6. A. Vesely 85, 7. A. Pölzleithner 84, 8. L. Hirsch 72, 9. S. Struk 69, 10. L. Prammer 60, .. 18. A .Dušek 25.
Třída Open:
1. Pascal Rauchenecker (KTM) 50, 2. Michael Kratzer (Kawasaki) 37, 3. Michael Sandner (KTM)36, 4. Alex Banzirsch (Husqvarna) 36, 5. Johannes Klein (KTM) 36, 6. Manuel Bermanschläger (Husqvarna) 36, 7. Florian Hellrigel (Husqvarna) 26, 8. Lukas Hölbacher (Husqvarna) 26, 9. Rudolf Plch (CZE , Suzuki) 22, 10. Michael Prammer (Yamaha) 21;
Průběžně po třech závodech:
1. P. Rauchenecker 147, 2. M. Kratzer 115, 3. M. Bermanschläger 99, 4. R. Plch 98, 5. J. Klein 91, 6. M. Sandner 79, 7. F. Hellrigel 73, 8. L. Höllbacher 69, 9. A. Banzirsch 67, Ch. Mariacher 63.
Autor: Petr Starý
30. 4. 2019