30.04.2019
Do boje o první mistrovské body letošního seriálu Mistrovství Evropy se vydali jezdci Liqui Moly Racing Teamu do sousedního Rakouska. Tam se jel na 5,050 km dlouhé trati 48. Internationales Rechbergrennen – „Hill Climb Grand Prix of Austria 2019“. Jednalo se o druhý závod soudobých a historických automobilů letošního evropského šampionátu. Mezi téměř sto padesátkou jezdců startujících mezi soudobými vozy si pro evropské vavříny dojeli Marek Rybníček, Gabriela Sajlerová i Filip Sajler.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na Rechbergu bývá vždy hlavním tématem nevyzpytatelné počasí, kdy se některé ročníky oblíbeného závodu v podhůří rakouských Alp odjeli za mlhy, teplotách okolo bodu mrazu a sem tam poletovala i nějaká ta sněhová vločka. Tentokrát vše bylo jinak, jezdce přivítalo v Rakousku optimální počasí kolem patnácti stupňů Celsia a objevilo se i sluníčko. Toto počasí a velice kvalitně obsazená startovní listina přilákala na svahy okolo pětikilometrové trati neuvěřitelných téměř dvacet pět tisíc diváků , které sledovali urputné boje téměř sto padesáti jezdců na soudobých vozech a devadesátkou na historických strojích.


Marek Rybníček
, jako novopečený reprezentant Autoklubu ČR, se poprvé představil na mezinárodní scéně s novým závodním vozem McLaren F1 EVO, za jehož volant se poprvé posadil při úvodním závodě LIQUI MOLY Mistrovství ČR na brněnském Masarykově okruhu. Brněnský závod se nesl hlavně v duchu testováním a snahou najít to nejlepší nastavení pro první křest ohněm na evropském závodním poli a jak se zdá, tak se to povedlo na výbornou.


Dokladem snažení je i porovnání časů z loňského závodu, kde startoval s vozem Ford Fiesta WRC EVO a dosáhl nejrychlejšího času 2:12,418 min., letos ve druhé závodní jízdě zajel s novým McLarenem čas 2:07,798 min. Rybníček si dojel v absolutním pořadí evropské klasifikace na výborném celkovém osmém místě, ve skupině E2-SH slavil prvenství, když mimo jiných porazil i dva velké české konkurenty, druhého Vladimíra Vitvera a třetího Dana Michla. Pohár si také odvezl za vítězství ve třídě E2-SH do 3000 ccm. Pro Marka Rybníčka to byl skutečně povedený víkendový závod.


„Mám obrovskou radost z výsledků, s každým ujetým kilometrem se sžívám víc a víc s novým vozem a cítím zlepšení, které se projevuje na stálém zrychlování a lepším pocitem z jízdy. Auto má obrovský potenciál a já vím, že stále nejedu na limitu. V mé jízdě jsou ještě rezervy a po úspěchu v Rechbergu se těším na domácí závod v Náměšti nad Oslavou a na následující evropský závod na slavném vrchu Ecce Homo ve Šternberku, kde chci ještě více potrápit evropskou konkurenci,“
to bylo sdělení rozradostněného Marka Rybníčka po skončení rakouského závodu.


Na startu závodu nechyběli Gabriela a Filip Sajlerovi, kteří startovali na osvědčených vozech Mitsubishi Lancer EVO X v kategorii 1 – cestovních vozech skupiny N. Velké problémy však měla v sobotu Gábina, protože z důvodu závady na řídící jednotce před startem tréninkových jízd nemohla odjet ani jednu ze tří tréninkových jízd. Nakonec musela požádat pořadatele o dodatečné připuštění k závodu a pak se svým soupeřům odvděčila vítězstvím, když bez tréninku zajela nejrychlejší čas 2:26,562 min. Ve druhé jízdě byla o něco málo pomalejší a nakonec to ve skupině N a třídě nad 3000 ccm znamenalo třetí místo na stupních vítězů. Při závodě se opět rozhořel „rodinný souboj“, když celkově druhý Filip Sajler byl po dvou jízdách rychlejší o 0,236 sekundy než Gábina. Vítězství ve skupině N si odvezl na Slovensko Peter Jureňa s Mitsubishi Lancer EVO IX.


Do výčtu přihlášených jezdců týmu už chybí jen Martin Jerman. Ten jako jediný startoval před 14 dny na úvodním závodě evropského šampionátu na trati St. Jean du Gard – Col St. Pierre ve Francii, kde měl závadu na motoru svého vozu Lamborgini Gallardo GT 3. Ta se však nepodařila včas odstranit z důvodu pozdního dodání náhradních dílů a tak Martin Jerman jel na Rechberg pouze v roli diváka.


Dalším závodem Liqui Moly Racing Teamu bude již tento víkend 4.-5. května domácí závod MANN-FILTER Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou
, kde se Marek Rybníček poprvé představí fanouškům s novým McLarenem F1 EVO a dále o mistrovské body zabojují Filip a Gabriela Sajlerovi a s nově zprovozněným Lamborghini Gallardo GT3 i Martin Jerman. Bohužel ze stále sestavy týmu bude absentovat David Komárek, který stále ještě nemá dodělaný nový závodní vůz a Jiří Špalek, kterému se nepodařilo zprovoznit Normu po technických problémech při prvním mistrovském závodě.
 

TZ Liqui Moly Racing Team
Foto: Filip Žídek
30. 4. 2019

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.