12.05.2019
V neděli 12.5.2019 se v Kramolíně u Nepomuku odehrávala napínavá bitva o světové body do seriálu MS v sajdkárkrosu, do které velmi výrazně promluvila i česká čtveřice posádek. Vítězství z Kramolína si nakonec odvážejí Vanluchene-van den Bogaart před druhými Dierckens-Bax a třetími Hermans-Musset. Do první patnáctky se propracovali Černý-Musil a Kolenčík-Hejhal. Body urvali i Boukalové a Hrochové.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Deštivé přeháňky hrozily i na nedělní jízdy GP, ale nakonec zůstalo u mrholení a zatažené obloze. I přes chladné podmínky si diváci cestu do Kramolína našli. Během poledne se mohli těšit na slavnostní ceremonie s nástupem všech kvalifikovaných posádek. Fanouškům se představila kompletní česká čtveřice, Černý-Musil, Hrochové, Boukalové a Kolenčík-Hejhal, do které všichni vkládali velké naděje na umístění. Čekal se nelítostný boj na rozbahněném terénu.


PRVNÍ JÍZDA: Černý-Musil čarují i v neděli!

Holeshot v první jízdě získal Dierckens před Vanluchenem. Vedoucí lídr Bax začínal až vzadu. Z českých jezdců se mezi top10 prorval Černý, ostatní naši vyjížděli až z hloubi pole. Kolenčík dokonce mezi posledními.
V dalším průběhu se začala třídit situace na čele. Vedoucímu Dierckensovi přidělával starosti Vanluchene. Jejich souboj o prvenství vyvrcholil v první polovině jízdě, kdy se nakonec vedoucích otěží chopil Vanluchene a upaloval pro vítězství v blátivém Kramolíně. Dierckens taky nepolevil a druhý flek si pohlídal. Za ním jezdil překvapivě třetí Sanders. Stíhací jízdou se k němu ke konci přiblížil Bax. Jejich pořadí se ale už neměnilo.

Oko českého diváka přitom sledovalo vynikající výkon Černého s Musilem, kteří se dlouho drželi na skvělém osmém místě za několikanásobným mistrem Anglie a světovou špičkou Brownem. Jejich situace se ale k závěru zkomplikovala. „Koncem jízdy nám začala odcházet spojka, takže nás dojely některé posádky a my tak skončili na 13.místě,“ konstatoval Lukáš Černý. Přesto jejich výsledek velmi potěšil. Body naháněli i Hrochové a Kolenčík-Hejhal. Lepší výchozí pozici měl Hroch. Pohyboval se na hranici top 20 a na ní setrvával. Později ho ale o jednu příčku odsunul dotahující se Kolenčík. Obě dvojice ale dojeli na bodech. Naopak bratři Boukalové se po nadějném startu propadli až na 27. místo.

Výsledky:
1. Vanluchene-van den Bogaart, 2. Dierckens-Rostingt, 3. Sanders-Kunnas, 4. Bax-Stupelis, 5. Hermans-Musset, … 13. Černý-Musil, 19. Kolenčík-Hejhal, 20. Hrochové, 27. BoukalovéDRUHÁ JÍZDA: Kolenčík-Hejhal na to šlápli!

I v druhé jízdě Dierckens pokračoval ve skvělém výkonu. Znovu odstartoval jako první před Sandersem, Hermansem a Baxem. Tentokráte si ale svou vedoucí pozici hlídal. V závěsu za ním ale na něj každým kolem stupňovala nátlak skupinka es se Sandersem, Hermansem, Baxem a k nim se připojil Vanluchene. Pořadí v ní se postupně měnilo. Divákům se naskýtala opravdová řežba, u které nebylo jasné, kdo s koho. Dravě se ale do popředí hnal Vanluchene, který se ze 6. pozice posouval směle do popředí. V polovině jízdy už dýchal prvnímu Dierckensovi na záda, aby ho následně udolal. Do hry se ale zapojil i Hermans. Dierckense předjel a po tvrdém boji s Vanluchenem se dostal na první místo. Až do cíle ho udržel. Vanluchene se tak s druhým flekem musel smířit. S technickými problémy s výfukem se potýkal Bax. Sice se mu po pěkné jízdě povedlo dojet jako čtvrtý, ale následně byl penalizován za vyšší hodnotu hluku u sajdkáry.

I české posádky nabídly svým fanouškům skvělé výkony. Znovu závod dobře rozjeli Černý-Musil a první tři kola drželi znovu velmi líbivé deváté místo. Pak ale promluvila technika. „Bohužel nejspíš částečky spojky z první jízdy způsobily poruchu na motoru, a tak jsme museli zastavit,“ objasňoval nenadálé odstoupení Lukáš Černý. Český prapor pozvedli dravě jedoucí Kolenčík-Hejhal, kteří se každým kolem propracovávali výše. Vybičovali se k heroickému výkonu. Hnáni početným domácím publikem stoupali pořadím strmě vzhůru. Z druhé postartovní řady vykouzlili nakonec cílové 14. místo. Ani Boukalové nezaostali. Vycítili šanci na body a chytili ji za pačesy. Bojovali jako lvi a nakonec to vytáhli na 17. příčku! Naopak smůla se nalepila na Hrochy, po startu jako 25.„Ve druhém kole nám vypověděla službu spojka. Snažili jsme jet dál bez ní a dokonce se nám podařilo i dvě posádky předjet. Až na jednom ze sjezdu jsme si to zašlapli a motorka zhasla. Nakonec jsme byli nuceni odstoupit úplně,“ sdělovali bratři Hrochové.

Výsledky:
1. Hermans-Musset, 2. Vanluchene-van den Bogaart, 3. Dierckens-Rostingt, 4. Sanders-Kunnas, 5. Giraud-Haller, … 14. Kolenčík-Hejhal, 17. Boukalové, 29. Hrochové, 30. Černý-Musil


Celkově GP:
1. Vanluchene-van den Bogaart (47 b.), 2. Dierckens-Rostingt (42 b.), 3. Hermans-Musset (41 b.), 4. Sanders-Kunnas (38 b.), 5. Giraud-Haller (31 b.), … 17. Kolenčík-Hejhal (9 b.), 18. Černý-Musil (8 b.), 20. Boukalové (4 b.), 23. Hrochové (1 b.)


Průběžný stav MS side po Kramolíně naleznete dole pod článkem a kompletní výsledky na : casomeric.cz


Chladný a propršený víkend v Kramolíně skončil pro české barvy velmi slušně. Čtveřice našich reprezentantů nechala na trati maximum a výsledkem jsou krásná umístění. Dík patří i divákům, že i přes nečasí přišli jezdce podpořit. Další bitva o světové body nás čeká již za týden v ukrajinském Kyjevě.Text: Josef Hejnal
Foto: Zdeněk Růžička

12.5.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.