15.05.2019
V sobotu 11. května pokračoval seriál jihočeského KP v motokrosu druhým závodem na známé trati v Netolicích. Pořadatelem byl klub MSK Netolice. Chladné počasí a dešťové přeháňky nic nezměnily na tom, že se závodu zúčastnilo 181 jezdců. Hodně motorek a blátivý povrch způsobily, že trať byla poměrně brzy hodně rozbitá a na některých místech se vytvořily též hluboké koleje. Opět přijelo i mnoho rakouských závodníků, kteří si jihočeský KP především díky hezkým závodním tratím a kvalitní organizaci závodů oblíbili a pravidelně si na jih Čech nacházejí za těmito závody cestu.
motocrossMotocross

V nejmladší kategorii 65+85ccm zvítězil loňský přeborník Jürgen Lehner z Motosportu Chýnov. Pěkný závod zajel Dominik Vaněk z MX Paradise, když dojel dvakrát druhý. Třetí místo nakonec patřilo velešínskému Pavlu Jouzovi z J.S. MX Racing Teamu. Dobře jel i mladší z bratrů Janoutů Václav z Multi-Air Jama CZ RT, měl ale bohužel výpadek v první jízdě. Výborně si v úvodu sezóny vede Filip Křivan z AMK v AČR Kaplice, který je ve třídě 65ccm, která je zvlášť hodnocena, nováčkem a v Netolicích nejen že byl nejlepším jezdcem mezi 65ccm, ale dokázal být i čtvrtý v absolutní klasifikaci!

Jezdcům třídy Hobby MX2 vládl Roman Šebesta z J.S. MX RT. První jízdu vyhrál systémem start – cíl, v té druhé měl horší start, ale stejně se prodral až do čela. Druhý skončil David Exenschläger z Motosportu Chýnov o třetí místo byl velice těsný boj, který nakonec bodově nejlépe vyzněl pro Matyáše Plcha z Extreme Motorsportu. Ve třídě Hobby MX1 byl suverénní Vlastimil Chalupný z Moto Teamu Excel Racing. Druhé místo si vyjel Rakušan Dominik Pröll z MSC Kronast a třetí pozici si se stejnými body odvezl Martin Holub z Uzeniček, stálice této třídy.

Mezi Veterány se nejlépe dařilo zkušenému Markovi Krausovi z Motosportu Chýnov. Ten si spolehlivou jízdou a konstantním výkonem dojel pro vítězství v obou jízdách. Nejlépe mu sekundoval Roman Skalka z SMS Střední Čechy a bronz patřil Adolfu Strakovi z Motosportu Chýnov. Veteránská kategorie byla nejnabitější, závodilo celkem 45 jezdců. Ve zvlášť bodovaných veteránech 50+ byl nejlepším jezdcem zmíněný Roman Skalka a mezi jezdci 60+ pak nestárnoucí Jaroslav Potůček ze západočeských Kříší.

Rychlé MX2 (HR technik Cup) zpočátku ovládl David Soldát z BV Racing Teamu. Bohužel pak prorazil pneumatiku, ale celkově z toho nakonec bylo stále pěkné druhé místo. Svou suverenitu potvrdil Pavel Beránek, loňský přeborník kraje v této třídě, který nakonec vyhrál obě jízdy. Bronz putoval do rukou matadora Jana Cimbulky z Hrdějovic.

Největší esa startovala ve třídě MX1 (HR Technik Cup). Zajímavý byl především souboj Martina Fiňka z KRTZ Teamu s Rudolfem Plchem z Extreme Motorsportu. První jízdu vyhrál suverénně Ruda, v té druhé ale hůře odstartoval a nakonec v blátivém terénu musel odhodit brýle a vítězem se stal Martin. A protože při shodě bodů i umístění rozhoduje jízda druhá, stal se celkovým vítězem netolického klání právě Martin Finěk. S odstupem jedenácti bodů nakonec skončil Jan Douša z SMS Střední Čechy, když jinak úspěšní Lukáš Mohaupt (Orion Racing) a Martin Häringer ze Zalužan vždy jednu jízdu nedokončili.

Závěrečné vyhlášení pak probíhalo za poměrně silného deště, přesto si všichni přišli pro gratulaci, pohár i věcnou cenu, čímž bych chtěl tyto jezdce pochválit, neboť vyhlášení díky tomu proběhlo zcela důstojně.

Další závod jihočeského KP se pojede v sobotu, 15. června na trati ve Voticích.

Oficiální výsledky závodu včetně průběžných výsledků seriálu najdete zdeNejrůznější fotogalerie pak tady.