16.05.2019
Přečtěte si, co o svém sedmém místu a celkovém vystoupení v Itálii prozradil Vašek Kovář fanouškům. "O víkendu se odjel další závod mistrovství světa v Mantově. Při těchto závodech jsme měli i druhý závod evropského šampionátu EMX2T, ve kterém jsem byl průběžně na druhém místě. Od prvního tréninku jsme měli problém se správným nastavením motocyklu. V kvalifikaci z toho bylo “až” 9 místo...

"Úvod do první jízdy nevyšel úplně ideálně, když jsem se hned v první zatáčce zamotal do hromadného pádu. Během pár zatáček jsem se dokázal dostat na 18. místo, když jeden z jezdců ztratil kontrolu nad svým motocyklem a smetl mě s sebou k zemi. Začínal jsem tedy z posledních míst, něco jsem popředjížděl, ale v cíli z toho bylo až 12. místo. Na nedělní závod nám pořádně zapršelo. Z tratě se stala bažina. Za stálého deště jsme odstartovali, tentokrát jsem měl start v TOP 10. Trať byla opravdu náročná, plná hlubokých kolejí a bažin. Jízdu jsem jel hlavou, kdy hlavní cíl byl dojet do cíle. Spousta jezdců nepřizpůsobila jízdu podmínkám, v jakých se jelo, a jejich technika to nevydržela. Do cíle jsem dojel na 5. místě. Celkově mi to vyšlo na 7. místo a v šampionátu jsem se propadl na 3. místo.

V pondělí jsme se přesunuli na trať v Trofarellu, kde jsme si dali trénink. V úterý jsme se přesunuli do Španělska a dali jsme si volnější den. Včera jsme chtěli potrénovat poblíž Barcelony na Circuit de Catalunya
Druhá jízda tréninku pro mě byla smolná, když jsem si škrtl nohou o zem a udělal si výron v kotníku. Trénink tím pro mě skončil. Momentálně je noha nateklá, leduju a přesouváme se do portugalské Aguedy, kde máme už tento víkend další závod EMX2T. Na této cestě jsem společně s mým mechanikem a manažerem. Chtěl bych jim poděkovat za jejich čas a úsilí vynaložené na toto období. Dále bych chtěl poděkovat HT Group Racing Teamu, sponzorům a partnerům."

Zdroj: TZ Vaška Kováře