26.05.2019
Již 3. závodem pokračoval seriál MMČR side a quad v neděli 26.5.2019 ve Stříbře. Nervydrásající bitva se svrhla zejména o stříbro. Jak symbolické! Vítězní Kolenčík-Hejhal totiž neměli konkurenci. Vyrovnaná partie probíhala tak za nimi mezi Pudlem, Boukalem, Hrochem a Černým.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Jako vždy se pořadatelé z AMK Stříbra vytáhli. Množství diváků se jen hrnulo do jejich areálu. Připraveno pro ně bylo nejen bohaté občerstvení s širokým výběrem jídla, ale také nadupaný program. Obstaraly ho nejen závody sajdkár a čtyřkolek, ale také sólo veteránů klasik. Bonusem bylo pak vystoupení čtyřkolkářského kaskadéra Richarda Mošny.


VOLNÝ TRÉNINK: Vyrovnaná špička


Za jasného a slunného počasí se odehrávaly ranní tréninky. Republikové sajdkáry, kterých bylo jen 17, nastoupily v programu až jako poslední v 9:20. Na měřených časech byla znát síla české špičky, která se poskládala na předních místech s nepatrnými rozdíly od sebe. První Kolenčík měl o sekundu lepší čas než druhý Černý. Třetí Hroch, čtvrtý Pudlo a pátý Boukal se vešli do vteřiny stejného času. Žádné překvapení se nekonalo. Sice na trati došlo k několika lehkým pádům, ale nikomu se nic nestalo.

Výsledky top5:
1. Kolenčík-Hejhal (1:35.016), 2. Černý-Musil (1:36.300), 3. Hrochové (1:37.444), 4. Pudlo-Vitoň (1:37.570), 5. Boukalové (1:37.667)KVALIFIKACE: Drama na čele závodu!


Velmi zajímavě započala kvalifikační jízda o místa na startu v odpoledních závodech. Nejrychleji vystartoval Pudlo před Černým a Hrochy. Za nimi se drželi dále Peč a Pokorný. Až z hloubi pole se dral do popředí úřadující mistr republiky Kolenčík, který zůstal viset na startovacím žebříku. O zábavu na čele bylo postaráno.

Na vedoucího Pudla vyvíjel neustálý nátlak Černý, který na něm zkoušel jeden předjížděcí manévr za druhým. Až jeden se mu stal osudným. Sice se přes soupeře dostal, ale při doskoku nabral hranu, rozkolísal se, vypadl z tempa a trojice Pudlo, Hroch a dotahující se Kolenčík ho předjeli. I nadále vedl vedoucí otěže Pudlo. Nevzdávající se Kolenčík však čaroval. Snadno si poradil s Hrochy a následně i s Pudlem. Jakmile se ujal vedení, odtrhl se od skupinky a směřoval za vítězstvím. Zatímco Pudla ještě o jednu příčku odsunuli Hrochové. V takovém pořadí pak čtveřice proťala cíl. Na páté místo se pak dopracovali Boukalové.

Výsledek kvali:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Hrochové, 3. Pudlo-Vitoň, 4. Černý-Musil, 5. BoukalovéPRVNÍ JÍZDA: S lehkostí dominují Kolenčík-Hejhal

Start první rundy rozvířil emoce a zastavil dech a přinesl i jeden crash bratrů Pečových. Do čela se cpali Kolenčík a Černý, ale v druhé zatáčce je vnitřkem podjel Pudlo a začal diktovat tempo závodu. Vedení si neužil příliš dlouho, protože hned v druhém kole si ho podal Kolenčík a nasměřoval svou sajdkáru k vítězství. Suverénně kraloval celému závodnímu poli, od něhož se odtrhl, a tak o vítězi již v propočátku bylo jasno.

Situace za ním se ale dramatizovala a budila vášně. Prakticky napříč celou vřavou docházelo k dechberoucím soubojů a jízdám v těsných skupinkách. Výborně jedoucí druhý Pudlo neměl v průběhu s nikým starosti. Mohl zůstat v klidu, ale k závěru už si musel hlídat záda. Černý, kterého postartovní strkanice stála lepší pozici, se probíjel každým kolem k Pudlovi. Nejdříve ale musel svézt náročný souboj s třetím Boukalem. Po výživných útocích se nakonec dočkal.

K závěru pak ještě přidal a stahoval velkou ztrátu na druhého Pudla. V posledních kolech už byli kolo na kolo. Pudlo svému soupeři uzavíral prostory k předjetí a nedával mu moc šancí. Do cíle už zbývalo jen jedno kolo. Jejich souboj gradoval. Pudlo si ale už druhou příčku pohlídal.

S prodlevou za nimi se pak objevili čtvrtí Boukalové. Za touto špičkou pak zela mezera. Se smůlou laborovali další ze špičky bratři Hrochové, kteří měli problém se spojkou. Povedlo se jim alespoň z posledních míst dotáhnout na páté.

Závodnící za nimi předvedli také kus svého jezdeckého umění a svedli taktéž mnoho bitev. Velmi se dařilo Pokornému, který se ve Stříbře ukázal ve velmi dobrém světle a dlouho se držel na 5. místě, až ho z něj v závěru odsunuli zmínění Hrochové. S ním letěla skupinka Lukášek, Hlava a Herclíkové, kteří si taktéž nic nedarovali. Divák se rozhodně po celý průběh nenudil.

Výsledky 1. jízdy:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Pudlo-Vitoň, 3. Černý-Musil, 4. Boukalové, 5. HrochovéDRUHÁ JÍZDA: Nevídaná řežba o druhý místo!


Jestliže první jízda navnadila napínavou zápletkou, tak ani druhá jízda o ní nebyla ochuzena a lačný divák si znovu přišel na své. Holeshot tentokráte získal Kolenčík před Pudlem a Hlavou. Úřadující mistři tak měli cestu k spanilé jízdě otevřenou. Od počátku suverénně dominovali a od všech se odtrhli, že jeli svůj závod.

Zatímco situace za nimi se dramatizovala. Dlouhou dobu, asi do poloviny jízdy, se držel na 2. pozici Pudlo, kterému to ve Stříbře náramně svědčilo. Za sebou však vláčel dravé mládí – Boukaly a Hrochy, ke kterým se dotáhli Černý-Musil. Ve fanouškovských táborech to vřelo. Všem se naskýtal nervydrásající boj početné skupinky o 2. flek. Pořadí v ní se různě měnilo.

K závěru se o stříbro hlasitě přihlásili Boukalové. Dravou jízdou se jim povedlo předjet Pudla a pak už si jen hlídali záda. Jízdu se jim hodlal znepříjemnit Černý, jenž se za ně zařadil a zkoušel předjetí ze všech stran. Bitva ale nekončila. Do hry se vložili také Hrochové. Černého odsunuli a zase oni tlačili na Boukaly. Ti se ale nedali. Až do cíle probíhala na trati otevřená partie. Vše utnul cílový praporek s triumfálním dojezdem Kolenčíka s Hejhalem. Jako druzí se objevili Boukalové se zavěšenými třetími Hrochy a čtvrtým Černým. S rozestupem za nimi pak dojeli Pudlo-Vitoň, kteří k závěru zvolnili pro zdravotní potíže u mitfáry.

Výsledky 2. jízdy:
1. Kolenčík-Hejhal, 2. Boukalové, 3. Hrochové, 4. Černý-Musil, 5. Pudlo-Vitoň


CELKOVĚ:
1. Kolenčík-Hejhal (50 b.), 2. Boukalové (40 b.), 3. Pudlo-Vitoň (38 b.), 4. Černý-Musil (38 b.), 5. Hrochové (36 b.)PŘEBOR ČR:

Stalo se již tradicí, že nejplnější rošt mají jezdci z přeboru. Dohromady jejich vřava čítala na 24 posádek, z toho 15 z přeboru, 7 od veteránů a 2 klasici. I zde si musel divák přijít na chuť. Tvrdé souboje, jiskření a dramatický průběh charakterizovaly jejich závody.

V přeboru vyhráli Polívka-Rota před druhými Petákem s Hotovým a na stupních vítězů s nimi jako bronzoví byli syn a otec Vachové. Veteránisty oproti zvyklosti ovládli Funda-Vyšata před druhými Konečný-Dostál a třetími Hutira-Plhák. Ve třídě klasik se předvedli jen dvě dvojice. Z vítězství se radovali Pokorný-Ochtábec. Druzí skončili Bolfové.

Celkově přebor:
1. Polívka-Rota (50 b.), 2. Peták-Hotový (44 b.), 3. Vachové (35 b.), 4. Tyrk-Krejčí (35 b.), 5. Jiroušek-Diot (34 b.)

Celkově veterán:
1. Funda-Vyšata (47 b.), 2. Konečný-Dostal (42 b.), 3. Hutira-Plhák (40 b.), 4. Bálek-Langer (38 b.), 5. Gintherové (34 b.)

Celkově classic:
1. Pokorný-Ochtábec (50 b.), 2. Bolfové (44 b.)Závody ve Stříbře opět nezklamaly a svou napínavou zápletkou i show kaskadéra Mošny pohladily duši nejednoho motoristického fanouška. Na závěr děkuji pořadatelům ze Stříbra za nejlepší novinářský servis!
Text: Josef Hejnal
Foto: Zdeněk Růžička

26.5.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.