08.06.2019
Většina velkých jmen z královské kubatury 450 už m o své budoucnosti jasno, a tak se dal předpokládat další dílek puzzle z KTM týmu, který oznámil prodloužení kontraktu s Marvinem Musquinem až do roku 2021 (včetně).
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

"Z prodloužení smlouvy s Red Bull KTM Factory Racing Teamem o další dva roky jsem nadšený. KTM a Red Bull mě vždycky ohromně dokáží podpořit, a tak věřím i nadále, že kombinace produktu, týmu a celkového managementu budou mít stále stejný vliv na můj budoucí úspěch," řekl Musquin ve svém prohlášení. 


Devětadvacetiletý Marvin Musquin závodí na KTMce už deset let a "oranžová" je jedinou motorkou, na které jezdil od přestěhování do US v roce 2011. V roce 2015 si Musquin přivlastnil titul šampiona 250SX East Region a od roku 2016 nikdy neskončil v závěrečném hodocení AMA SX a MX na horším než třetím místě, což zahrnuje třikrát po sobě finále 2017 a 2018 v Pro Motocross a 2018 v Monster Energy AMA SX sérii. V roce 2019 skončil Musquin celkově třetí za týmovým kolegou Cooperem Webbem a Monster Energy Kawasaki jezdcem Eli Tomacem v šampionátu Monster Energy AMA SX. 
 

"Mám možnost s Marvinem spolupracovat už devět let a můžu o něm říct jen tolik, že je to prvotřídní muž, který ze sebe vydává to nejlepší nejen na trati, ale také v osobním životě. SX šampionát v roce 2019 prověřil, jak kvalitním jezdcem Marvin opravdu je a jsem si jistý, že budeme svědky dalších úspěchů tohoto talentovaného jezdce. Mám radost, že se s námi rozhodl pokračovat ve spolupráci v roce 2020 i 2021. Děkuji za další putování s námi," doplňuje manažer týmu Ian Harrison
 

A Roger DeCoster coby ředitel motorsport KTM Group dodává: "Marvin přešel do US z MXGP závodů v roce 2011, což byl stejný rok, kdy jsem se k týmu připojil i já spolu s Ianem Harrisonem. Je až k neuvěření, že už spolupracujeme celých devět let. Během této doby vyhrál Marvin titul 250SX East, ale co je víc? Nikdy neskončil hůře než na pódiu jak ve třídě 450 SX, tak v MX šampionátu. A nadále se sezónu od sezóny zlepšuje. Jsem opravdově šťastný, že se s námi Marvin rozhodl prodloužit smlouvu o další dva roky."

Marvin Musquin na KTM závodí od roku 2009 a povedlo se mu mj. také ovládnout MX2 šampionát v letech 2009 a také 2010. 

 

Připravila: Lucie Havlíčková (luh) 
Zdroj: RacerX
8. 6. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.