05.06.2019
V neděli 2.6.2019 pokračoval seriál MS sajdkár svým šestým závodem ve francouzském Plomionu, kde v domácím prostředí se vytáhl tým Girauda s německým spolujezdcem Hallerem. Z českých jezdců startoval pouze mitfára Miroslav Zatloukal v německým týmu Petera. Přes obtížnou kvalifikaci se jim podařilo protáhnout do bojů o světové body. Dostali se na hranici top15!
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Do Francie vážilo cestu na 38 posádek z celé Evropy. Bohužel ani jedna z ČR. Jediného zástupce jsme tak měli ve spolujezdci Miroslavu Zatloukalovi, který tvoří dvojici s německým řidičem Peterem. Sobotní kvalifikační jízdy ovládli Hermans-Musset a Vanluchene-van den Bogaart. Bohužel pod čarou se ocitli Peter-Zatloukal, a tak živili naděje v poslední šanci.

„Od rána jsme měli problémy s motocyklem. Tyto problémy nás posunuly až do “poslední šance”. Na motocyklu jsme kromě motoru vyměnili snad vše, co bylo možné. Desetinásobný mistr světa Daniël Willemsen nám s přípravou velmi pomohl. Děkujeme mu, stejně jako našim mechanikům. Dnes měli opravdu hodně práce. Bohužel hned ve druhém kole “poslední šance “ nám vypověděla službu zadní brzda. Nezbylo nám už nic jiného, než čekat na které místo nás konkurence odsune. Jedno rychlé kolo jsme ještě zkusili, ale na této trati jsme bez brzdy čas nezlepšili. Jsme tedy první náhradníci. Doufáme, že se zítra dostaneme do závodu,“ líčil svým fanouškům Miroslav Zatloukal.


PRVNÍ JÍZDA: Giraud doma umí!

Své znalosti domácí trati naprosto zužitkoval Giraud, který závodní pole naprosto ovládl. Konečně mu v sezoně sedlo vše, jak mělo. V cíli se tedy radoval z prvního místa. Druhý se za ním objevil Dierckens, který se každou další Velkou cenou velmi zlepšuje. Až za nimi dojeli největší favorité na titul, úřadující mistra světa Vanluchene jako třetí a Bax jako čtvrtý.

Velmi se dařilo i německo-české dvojici Peter-Zatloukal, kteří se dočkali a z pozice prvních náhradníku naskočili již do první jízdy. V ní se pak pohybovali kolem top15. „Máme za sebou závodní den na GP Francie. Byl mnohem lepší než ten včerejší. Ranní trénink se nám velmi povedl a z mého chlapce spadl včerejší stres a nejistota. Motocykl dnes fungoval jak měl. Štěstí nám přálo a my mohli nastoupit již do první rozjíždky. Jízdu jsme si užívali a 16. místo v cíli bylo pro nás odměnou,“ spokojeně konstatoval Miroslav Zatloukal.


DRUHÁ JÍZDA: Bax vítězí, ale celkově je první Giraud!


Dramaticky skončila druhé jízda pro Vanlucheneho, který po problémech klesl v pořadí až na 19. příčku. Jízdu tak ovládl jeho největší rival Bax před Hermansem. Ve zlepšeném výkonu pokračoval i Giraud, kterému nakonec patřila třetí příčka. I ta mu stačila k celkovému prvenstvi.

Výsledek z předešlé jízdyx obhájili Peter-Zatloukal. „Ve druhé jízdě jsme vše dokonale zopakovali. Opět 16. místo. Odjíždíme domů s velmi dobrým pocitem z našeho výkonu a další světové body jsou příjemným zakončením tohoto víkendu. Velkou radost mám z mého zdravotního stavu. Ještě ve středu jsem nevěděl, jestli budu schopen na GP Francie odcestovat. Minulý víkend jsem si natrhl vazy v právem koleni. Ale můj risk zkusit to se vyplatil,“ mnul si ruce Miroslav Zatloukal.

Veškeré výsledky naleznete pod článkem!(joh)
Foto: Driess Dewitte, Stijn Vanoverbeke
5.6.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.