08.06.2019
Seriál MS sajdkár nabírá před letními prázdninami na obrátkách. Ze slunné GP Francie v Plomion se přesunul do druhého koutu Evropy, do estonského Kivioli! V sobotu 8.6.2019 se odehrála již první bitva, zatím kvalifikační. Hravě si v ní poradily i dvě české posádky Kolenčík-Hejhal a Boukalové, ale také německo-český tandem Peter-Zatloukal.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Vzdálenou cestu do Pobaltí vážily již také české týmy, které chyběly na předešlé Velké ceně Francie. Nenechaly si tak ujít poslední závod na Motofestivalu v Kivioli, který vždy nabízí monstrozní moto show i s další zábavou a koncerty, že divák se rozhodně nenudí.


Přesto účast posádek nebyla nikterak valná. Dorazilo pouze 30 týmů, včetně českých dvojic. Podle nových regulí FIM došlo i přes nízký počet k rozdělení do dvou kvalifikačních skupin, aby harmonogram dne zůstal stejný. V první skupině se ocitli Kolenčík-Hejhal společně se světovými esy Hermansem, Baxem, Brownem a Dierckensem. Žádné překvapení se v závodě této skupiny A nekonalo. Vyhrál Hermans, druhý skončil Bax a třetí Dierckens. Pětku pak uzavíral Brown a Keuben. Vedlo se i Kolenčíkovi, který se propasíroval do první desítky na 9. místo.


Ani v druhém kvalifikačním závodě B žádné drama neproběhlo. Giraud povzbuzený domácím triumfem a zlepšeným výkonem vyhrál i v Kivioli. Druhý se za ním objevil Sanders a až třetí příčka patřila Vanluchenemu. Top5 potvrdili i čtvrtý Varik a pátý van Werven. Český prapor drželi bratři Boukalové. Jako Kolenčíkovi se i jim podařilo udržet top10. Až za nimi projeli cílem Peter-Zatloukal.


Kvalifikační závody potvrdily neotřesitelné pozice světové špičky a obešly se bez komplikací. České dvojice si vydobyli první desítku. Zítra už nás čekají ostřejší jízdy s plnými rošty a hlavně ve hře budou světové body. Držete českým posádkám a jezdcům palce, ať se jim vede!(joh)
Foto: Stijn Vanoverbeke, Martin Husár

8.6.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.