11.06.2019
Už v sobotu 15. června 2019 na trati v Čisté u Litomyšle, dříve známo jako Benátky u Litomyšle, se odjede čtvrtý závod Krajského přeboru – SMS Pardubice. Start závodu je umožněn všem jezdcům, kteří mají příslušné licence ke startu. Po tomto závodě bude mít Krajský přebor – SMS Pardubice přibližně dvouměsíční pauzu, při které se však bude konat soustředění. Také na trati v Čisté.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Po celý závodní den bude k vidění spousta zajímavých soubojů na trati. Však celkové výsledky seriálu jsou mnohdy těsné a jezdci se perou o každičký bod, který by jim pomohl lépe se umístit v celkovém finálním pořadím a stát se tak přeborníkem kraje.
 

V pětašedesátkách jasně vede Dominik Čižinský, který letos vyhrál 5 ze 6 rozjížděk. Největší souboj se dá tak předpokládat od Honzy Veselého a Vojty Borovičky, které dělí na druhém a třetím místě pouze 7 bodů. 
 

Ve třídě 85 ccm je vše otevřené. Průběžně vede Josef Štach před Tomášem Ptáčkem a Davidem Šťastným. Do závodu a bojů může zasáhnout kdokoliv. V minulém závodě to byl například Víťa Marek, ale aspiranty na bednu jsou i Viktor Pražák nebo Míra Kučera.
 

Amatéry MX1 zatím vede Patrik Šponar. V Čisté se nejspíše rozhodne o tom, kdo se umístí na průběžné třetí pozici, protože Richarda Fidlera a Tomáše Haizla dělí pouze dva body! V Amatérech MX2 od začátku sezóny vévodí Láďa Eliáš. Na druhém a třetím místě jsou velmi vyrovnané výkony Vojty Fikejse a Honzy Nádvorníka
 

V Hobby MX1 zatím vede Ondřej Halbich před Tomášem Linkem a Honzou Skokanem. Od třetího místa jsou výkony vyrovnané a poposkočit může z jezdeckého pole kdokoliv. S náskokem 39 bodů vede Hobby MX2 Matěj Bock. Čtveřice jezdců Jirka Dědek, David Štancl, Martin Pácha nebo Radek Novák má největší šanci, dle prozatímních výsledků, bojovat o pozice nejvyšší.
 

Michalec, Votroubek, Mňuk. Takové je průběžné pořadí MX1. Necháme se překvapit, jestli tyhle zkušené borce potrápí někdo jiný. Zabrat by mohl také Roman Mňuk, který bude závodit na své domácí trati. Denis Dvořák průběžně vede MX2. Druhý je Dušan Drdaj, který vynechal závod v Ledči z důvodu účasti na ADAC MX Masters. 
 

Veterány I. s přehledem vede Radek Kopáček před Josefem Sládkem a Josefem Vorlickým. Ve Veteránech II. vede Dušan Tichý před Michalem Horákem a Václavem Formánkem. Veterány III. ovládá Bohdan Růžička před Pavlem Hájkem a Josefem Sládkem.
 

Tréninkové jízdy začínají od 8 hodin, závody začínají v 11:30 hod. Vstupné pro dospělé pořadatelé stanovili na 80,- Kč a pro děti zdarma. Děti si kromě závodů mohou užít na skákacím hradě, trampolíně, nechat si pomalovat obličej nebo si dát výbornou zmrzlinu. Celým dnem bude provázet moderátor Jari Kurri.
 

Na závody zvou také sami pořadatelé: „V sobotu 15. června přijďte nasát do Čisté u Litomyšle vůni benzínu, či okoštovat pečená kuřátka, gulášek nebo grilovačku. Bude i spousta zábavy pro vaše juniory! Na krajský přebor SMS Pardubice v motokrosu do Čisté u Litomyšle vás zve Mňuk Racing Team! Tak na viděnou v sobotu 15. června 2019!“

Video pozvánka na závody:


TZ SMS Pardubice
11. 6. 2019 

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.