10.05.2019
Domácí závod v Náměšti nad Oslavou byl pro Liqui Moly Racing Team stejný jako víkendové počasí. Místy jasno, ale převážně zataženo. Druhý podnik letošního seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR závodů do vrchu soudobých a historických automobilů se konal v Náměšti nad Oslavou jako XXXVII. MAN-FILTER Zámecký vrch 2019. Mezi téměř šedesátkou startujících v domácím šampionátu byli po úspěšném vystoupení na evropském závodě v rakouském Rechbergu všichni čtyři jezdci týmu.
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Marek Rybníček předvedl svůj nový vůz na domácí trati, s opraveným vozem nastoupil Martin Jerman a čtveřici doplnili Gabriela a Filip Sajlerovi.


Závod na Zámeckém vrchu již několik roků zpět vždy provázelo krásné, někdy až téměř letní počasí. Letos tomu bylo naopak. po oba dva dny dosti výrazné chladné počasí a v sobotu ještě protkané drobnými přeháňkami, ale i přesto opět k trati proudili tisíce diváků. Ti byli především zvědaví na letošní novinku, závodní vůz McLaren F1 EVO 2019, se kterým startoval domácí jezdec Marek Rybníček. Ten jejich očekávání plnil již od první tréninkové jízdy, když s tímto vozem projel trať ve druhém tréninku rychleji o téměř 4 sekundy než v jízdě první. Ve vlastním závodě, kde se jela kvůli časové prodlevě pouze jedna jízda, zajel čas 1:02,19 min. a závod vyhrál. Bylo to jeho letošní první absolutní vítězství. V neděli se jela jedna tréninková jízda a tři závodní jízdy, z nichž se do konečného výsledku započítávaly každému jezdci dvě nejrychlejší. Marek byl jako v sobotním tak nedělním závodě nejrychlejší ve skupině E2-SH a třídě do 3000 ccm, dvakrát byl první v divizi II. Vítězství za své výkony získal v neděli Miloš Beneš na voze Osella FA30. Na druhém místě skončil Marek Rybníček, který byl po dvoudenním klání spokojen, přesto se nějaké neduhy objevily. „ Na Zámeckém vrchu jsem letos vlastně startoval jen z toho důvodu, že je to domácí závod a chtěl jsem fanouškům, přátelům a sousedům ukázat nově postavenou siluetu McLarenu F1 EVO, se kterou mám letos prioritně v plánu startovat v seriálu Mistrovství Evropy. Auto bylo velice dobře připravené, ale počasí bylo trošku proti nám, hlavně studená neděle byla opravdový očistec. Studený asfalt vlastně nedával jinou možnost, než využití pneumatik, které máme standardně k dispozici, a ty vůbec nefungovaly. Půlku tratě jsem vlastně prohrabal než se pneumatiky zahřály a začaly fungovat tak jak měly a dokázaly přenést výkon motoru. Teď už nás čeká evropský závod ve Šternberku na který se moc těším,“ sdělil po nedělním závodě Marek Rybníček.


Na velice zajímavé souboje se mohli diváci těšit ve skupině N, kam se letos ke Gabriele a Filipovi Sajlerovým (oba Mitsubishi Lancer EVO X) vrátil na závodní tratě Ivo Holán s devítkovým Mitsubishi Lancer EVO. Sobotní tréninkové jízdy daly tomuto očekávání za pravdu. Nejrychleji zajela v tréninku Gábina – 1:06,78 min., druhý skončil Filip – 1:07,58 min a třetí s nepatrným odstupem Ivo Holán – 1:08,14 min. Do první jízdy odstartoval nejdříve Holán, za ním Filip Sajler a po třiceti sekundách následovala Gabriela Sajlerová. Filip dosáhl času 1:07,58 min. a Holán 1:08,14 min. Tyto časy se nakonec ukázaly jako druhý a třetí v celkovém pořadí. Filip Sajler vyhrál skupinu N a třídu nad 3000 ccm, vítězný byl i v divizi I. Gábina Sajlerová bohužel v první závodní jízdě havarovala a dost poničila svůj závodní vůz.


Martin Jerman
dosáhl v jediné sobotní jízdě se svým Lamborghini Gallardo GT3 času 1:10,18 min. a obsadil celkově páté místo a vyhrál skupinu GT a třídu nad 2000 ccm.


V neděli Filip Sajler ani Martin Jerman neměli myšlenky na závodění po sobotní havárii Gabriely a do závodu nenastoupili.


Další závod, v němž by měli startovat jezdci Liqui Moly Racing Teamu, se uskuteční ve dnech 31. května až 2. června 2019 na slavné trati Ecce Homo ve Šternberku.
kde se pojede závod o body do Mistrovství Evropy a zároveň do Liqui Moly Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu 2019. 
 

Tisková zpráva LIQUI MOLY RACING TEAM
10. 5. 2019
 

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.