Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Na startu se objeví nejen jezdci jihočeského střediska, seriálu VVL, ale v hojném počtu i jezdci z Rakouska.
Po třech závodech je v čele třídy 65ccm Pavel Tomiška z týmu Motokrosová škola. Třídu 85ccm vede stále se zlepšující Dominik Vaněk z MX Paradise. Mezi jezdci třídy Hobby MX2 vede Roman Šebesta z J.S.MX RT, třídě Hobby MX1 suverénně vévodí Vlastimil Chalupný z Moto Teamu Excel Racing. V kategorii Veterán je průběžně první zkušený Marek Kraus z Motosportu Chýnov. Mezi zvlášť bodovanými veterány 50+ je v čele průběžné klasifikace Petr Kölbl z AMK Pacov v AČR, mezi veterány 60+ pak Jan Chromý z Motosportu Chýnov. V kategorii MX2 (HR Technik Cup) zatím jasně vede Pavel Beránek z SXS Racing Teamu, který kráčí za obhajobou loňského vítezství v této třídě. Zatím v seriálu ztratil pouhé tři body. Stejně suverénně je na tom také lídr třídy MX1 (HR Technik Cup), dvacetiletý Rudolf Plch z Extreme Motorsport, který kromě toho, že si výborně vede v seriálu rakouského šampionátu, dokázal významně potrápit i absolutní republikovou špičku na posledním závodě MMČR v Opatově.
Kaplický závod tedy divákovi určitě poskytne zajímavé sportovní zážitky. Tréninky začínají již v 7:30 hod., odpolední jízdy ve 13:00 hod. Občerstvení bude zajištěno.
Na viděnou s vámi se těší
Evžen Zadražil
vedoucí SMS Jižní Čechy
Ilustrační foto z Kaplice: Jirka Kružík
27. 6. 2019
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------