03.07.2019
V neděli 30.6.2019 v německém Jaueru pokračoval dalším dílem seriál MM Německa v side a quad. Účastí ho poctilo několik českých posádek, které obsadily podium. Kolenčík-Hejhal zvítězili a druzí skončili bratři Hrochové.
sidecarcrossSidecarcross

Vysoké teploty kolem čtyřicítky panovaly i v německém Jaueru, kde se poskládalo na mistráku celkem 27 posádek, včetně několika českých.

Nejvíce zazářili Kolenčík-Hejhal, kteří obě jízdy s přehledem vyhráli a přiblížili se zisku německého mistra. „Pro nás suprové závody, jelikož jsme se opět vrátili na celkovou vedoucí příčku německého šampionátu s náskokem 14-ti bodů,“ nadšeně sdělovali svým fans Kolenčík-Hejhal.

Druzí za nimi vždy byli bratři Hrochové. „Byly to velice náročné závody. Dorazilo dvacet sedm posádek a teploty přesahovaly čtyřicet stupňů ve stínu,“ popisovali situaci zase bratři Hrochové.

Dařilo se i německo-české dvojici Peter-Zatloukal, která si vyjela celkové 4. místo. „Máme za sebou další závod Německého mistrovství v Jauer. Od rána bylo jasné, že se určitě ohřejeme. Vzhledem k velmi horkému počasí, byly rozjížďky po poradě pořadatele závodu s doktorem časově zkráceny. První jízdu jsme dojeli na druhém místě. Start druhé jízdy se nám velmi povedl. V první zatáčce jsme byli první. Bohužel při odjezdu z ní nás motocykl začal zlobit. Propadli jsme se ihned o pár míst. Celou jízdu jsme jeli jen na půl plynu. Při plném plynu, se motorka začala dusit. Na této trati plné delších skoků to nebyla jednoduchá jízda. Motorka si dělala co chtěla. Cílem druhé jízdy jsme projeli na pátém místě. Celkově nám to dalo místo čtvrté. Za toto umístění jsme velmi rádi. Jsou to pro nás velmi cenné a důležité body do seriálu německého mistrovství,“ vysvětloval Miroslav Zatloukal.

Další naše posádky se umístily následovně: 5. místo Diblík-Gábor, 6. místo Boukalové a 12. místo Pudlo-Vitoň.

Ve čtyřkolkách nás úspěšně reprezentoval Zdeněk Poláček, kterému se v Jaueru nadmíru dařilo. Ovládl startovní pole a celkově zvítězil!

Text: Josef Hejnal