08.07.2019
O tomto víkendu 6.-7.7. se jela 8.GP sidecarcrossu v holandském Markelu a tím jezdcům začala i druhá polovina celého seriálu MS. Sjelo se sem celkem 30 posádek, mezi nimi i posádka s českým spolujezdcem PETER - ZATLOUKAL. V sobotu se jely jak kvalifikace MS SIDE, tak i holandský PŘEBOR SIDE. Do nedělních závodů MS SIDE se nám připojil i holandský mistrák QUAD, ve kterém dominoval holandský jezdec Mike van Grinsven. Ten si také dojel pro absolutní vítězství.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ve volných trénincích skupiny A patřil první čas holandsko-lotyššské posádce a lídrům MS BAX-STUPELIS, německo-česká posádka PETER-ZATLOUKAL si vyjela jedenáctý čas. Volné tréninky skupiny B vyhrála posádka s nejrychlejším časem VANLUCHENE-VAN DEN BOGAART.

V pre-kvalifikaci A si převzala nejrychlejší čas holandsko-francouzská posádka HERMANS-MUSSET, posádka PETER-ZATLOUKAL se umístila se svým časm na 13.místě. V pre kvalifikaci B opět vévodila posádka loňských mistrů VANLUCHENE-VAN DEN BOGAART.


Kvalifikace A - JR. BROWN na bronzové příčce

V tomto závodě si holeshot připsala posádka HERMANS - MUSSET, která si 1.místo držela až do samého konce s náskokem necelých 10 vteřin na druhé BAX - STUPELIS. 3.místo si připsala posádka JR. BROWN - MILLARD. Start se nepovedl britské posádce WILKINSON - HUMPREY, která se musela probojovávat z 12. pozice, nakonec urvala 6.místo. Naše poloviční posádka PETER - ZATLOUKAL si brala 9.místo a postupovala rovnou do nedělních závodů. Štestí neměla posádka VELDMAN - JANSSENS, které se nepovedl start a vyrážela z posledních pozic. Nakonec si svou odhodlaností vyjela 11.místo, čímž si zajistila start v nedělních závodech.

HERMANS - MUSSET
BAX - STUPELIS
JR. BROWN - MILLARD
DIERCKENS - BAX
GIRAUD - HALLER
WILKINSON - HUMPREY
9. PETER - ZATLOUKALKvalifikace B - VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART z 10.místa na 2.

Holeshot si urvala posádka SANDERS - VAN GAALEN. Ta se dlouho potýkala s posádkou HEINZER - BETSCHAERT, která si od 3 kola držela 1 příčku, bohužel se dvě kola před koncem propadla na 5.místo, a tak i dojela. Nakonec si pro 1.místo přijela posádka SANDERS - VAN GAALEN, pro 2.místo VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART a pro 3.místo VARIK - DAIDERS. Štěstí zde nepřálo ani posádce BROWN - CHAMBERLAIN, která se propadla z 3.místa až na konec startovního pole a musela jet stíhací jízdu, až do samotného konce závodu.

SANDERS - VAN GAALEN
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
VARIK - DAIDERS
VAN WERVEN - BEUNK
HEINZER - BETSCHAERT
BROWN - CHAMBERLAIN


Poslední šanci ovládla Kelly Debruyne se svým spolujezdcem Jensem Mansem.


Warm-up vyhráli BAX - STUPELIS.


1.závod - HERMANS - MUSSET dojeli bez řídítka na 8.místě a kouř od motoru GIRAUD - HALLER

Holeshot DIERCKENS - BAX. Pro 1.místo si dojeli BAX - STUPELIS, ti si společně s posádkou VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART udrželi skoro 50 vteřinový náskok na třetí posádku BROWN - CHAMBERLAIN. Ti předvedli překrásnou jízdu, když se museli kvůli špatnému startu probojovávat ze zadních pozic. Smůlu měli HERMANS - MUSSET, kteří se kvůli prasklým řídítkům propadli z vedoucí pozice až na 9.místo. DIERCKENS - BAX měli úžasný start, bohužel se propadli na 4.místo. Posádka GIRAUD - HALLER se probojovala z předposlední pozice na 10.místo společně s posádkou WILKINSON - HUMPHREY, která se umístila na 13.místě.

BAX - STUPELIS
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
BROWN - CHAMBERLAIN
DIERCKENS - BAX
JR. BROWN - MILLARD
VAN WERVEN - BEUNK
23. PETER - ZATLOUKAL2.závod - GIRAUDA po ošklivém pádu vezou do nemocnice a opakování startu


Holeshot HERMANS - MUSSET. Druhý start hned jak začal, tak i skončil. Hned za startem za zatáčkou havarovala posádka GIRAUD - HALLER, řidič byl hned transportován do nemocnice, spolujezdec vyvázl pouze s otlučeninami. Start se opakoval a hned se ho ujali HERMANS - MUSSET, za nimi BROWN - CHAMBERLAIN, ti se propadli na 4. pozici a drželi si ji až do konce. Největší souboj se sváděl o první 3 místa, mezi posádkami BAX - STUPELIS, HERMANS - MUSSET a VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART, z tohoto boje si pro 1.místo dojela posádka BAX -STUPELIS. Jako druzí přijelI VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART a třetí HERMANS - MUSSET. Na 5.místě přijeli VELDMAN - JANSSENS, kterým se nepovedl start.

BAX - STUPELIS
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
HERMANS - MUSSET
BROWN - CHAMBERLAIN
VELDMAN - JANSSENS
DIERCKENS - BAX
17. PETER - ZATLOUKAL


Celkové výsledky:

BAX - STUPELIS
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
BROWN - CHAMBERLAIN
DIERCKENS - BAX
HERMANS - MUSSET
JR. BROWN - MILLARD
20. PETER - ZATLOUKAL


V dnešních závodech dominovala posádka BAX - STUPELIS, která si v obou závodech dojela pro úžasné 1.místo. Na celkově 2.pozici se umístila posádka VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART, která si dojela v obou závodech pro 2.místo. Celkově 3.příčka patří britské posádce BROWN - CHAMBERLAIN. Posádka PETER - ZATLOUKAL vybojovala 20.místo na těžké a písečné trati v Markelu.

Průběžné pořadí MS:

BAX - STUPELIS (344 bodů)
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART (313 bodů)
HERMANS - MUSSET (288 bodů)
DIERCKENS - BAX (241 bodů)
SANDERS - KUNNAS (229 bodů)
20. PETER - ZATLOUKAL (39 bodů)


Průběžné pořadí Mistrovství světa vede stále posádka BAX - STUPELIS s náskokem 31 bodů na druhé VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART.
Během tohoto týdne se jezdci přesunou do německého Strassbessenbachu, kde se jede příští víkend 13.-14.7. 9.GP v sidecarcrossu.

Přejeme brzké uzdravení Valentinu Giraudovi!Text a foto: Ivana Duchoslavová
8.7.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.