13.07.2019
Českým sajdkárkrosařům se velmi zadařilo v kvalifikaci na GP Německa ve Strassbessenbachu v sobotu 13.7.2019, když se všichni dokázali protáhnout nabitou kvalifikací s 45 posádkami.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Poslední dobou zmítá světový sajdkárkros nízká účast posádek v kvalifikacích. Fanouškovská základna tak úpěnlivě vyhlížela slavný Strassbessenbach. Jaký jiný motokrosový areál v Evropě by měl nalákat více posádek, než právě on, vhodně lokalizovaný?! Ani letos zde účast nezklamala. V sobotní kvalifikaci se na startovní rošty rovnalo rovných 45 týmů, včetně šestice českých. Do hry se znovu po krátké přestávce vrátil desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen s francouzským spolujezdcem Johnny Badairou. Z minulé Velké ceny Holandska se přenesla pochmůrná nálada z havárie několikanásobného vícemistra světa Valentina Girauda, který je hospitalizován v nemocnici s těžkým poraněním páteře. Po depu se rozběhla kampaň „Stay strong, Valentin!“, aby ho v jeho těžké životní situaci podpořila a dodala sílu.


KVALI A: Bax suverénní, Kolenčík v top5!

Vedení v kvalifikační jízdě skupiny A se chopil Keuben, ale na výsostné pozici se dlouho neohřál. Asi po 4. kole ho vystřídal Bax a ten už si vítězství nenechal vzít. Na čele se pohyboval s velkou jistotou. Naopak o druhou příčku svedli boj Keuben a Varik. Nakonec ji přeci jen na svou stranu přiklonil Varik.
Výborně si rozjeli závod naši Kolenčík-Hejhal, kteří již od rána dali o sobě hodně vědět v trénincích, kde okupovali nejvyšší příčky. V nastoleném trendu pokračovali i v kvalifikačním závodě. Po skvělém výkonu vyválčili výborné 5. místo. Mezi postupující se ještě protáhli Hrochové z 11. místa. Bohužel pod čarou zůstali Boukalové. Velký favorit této skupiny Hermans se dostal do potíží a závod nedokončil, takže musel zkusit štěstí v poslední šanci.

Výsledky A:
1. Bax-Stupelis, 2. Varik-Daiders, 3. Keuben-Roes, 4. Pozzi-Wälti, 5. Kolenčík-Hejhal, ...11. Hrochové, 13. BoukalovéKVALI B: Smůla Černého a výborný let Pudla


Fantastickou kvalifikaci zažili Dierckens – Bax. Už po startu si vzali vedení do svých rukou a následně po celý závod až do cíle se tyčili na čele. Suverénně tak ovládli svou skupinu se značným náskokem. Druhé místo za nimi si s přehledem pohlídali úřadující mistři světa VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART před anglickou legendou Brownem.

Jak v první skupině, tak i v této se velmi blýskli české dvojice. Výborně vstoupili do kvalifikační jízdy Černý-Musil, kteří se od prvopočátku drželi v top 5. Přes polovinu závodu zde setrvávali a nic nenasvědčovalo, že by o svou pozici měli přijít. Bohužel i v Německu je zastihla smůla. „Po startu jsme jezdili na 5.místě, ale 6 kol před cílem nám praskl držák řadicí páky a do cíle jsme tak jeli jen na dvojku. Ale jsme spokojeni za 8.místo,“ sděloval svým fans nepříjemnost Lukáš Černý. Jeho zaváhání využil naprosto Pudlo, kterému se v jízdě oproti tréninkům nadmíru dařilo a letěl jako za mlada. Už od startu se zabydlel na 6. fleku a ten si až do cíle hlídal. Po výtečném výkonu tak suverénně postoupil. Naopak postup se nekonal u Diblíka ani u Zatloukala, kteří si tak svou šanci museli vydobýt v opravce.

Výsledky B:
1. Dierckens-Bax, 2. Vanluchene-van den Bogaart, 3. Brown-Chamberlain, 4. Veldman-Janssens, 5. Compalati-Chopin, 6. Pudlo-Vitoň, 8. Černý-Musil, 13. Diblík-Gábor, 14. Peter-ZatloukalPoslední šance:

Kdo z českých posádek spadl do opravky o posledních 6 postupujících míst, chopil tuto šanci pořádně za pačesy! Jak Diblík, tak Boukal udělali vše pro nejrychlejší čas, a proto je nakonec postup neminul. Zadařilo se i německo-české dvojici Peter-Zatloukal.

Postupující: 1. Hermans-Musset, 2. Prümmer-Lange, 3. Diblík-Gábor, 4. Janecke-Bothur, 5. Peter-Zatloukal, 6. Boukalové
náhradníci: 7. Van den Lagemaat-Van Hal, 8. Foden-BijenhofV nedělních závodech GP, kdy už půjde o světové body do tabulky MS, držíme všem českým jezdcům palce, aby jim vše klaplo, jak má! Hodně štěstí!Text: Josef Hejnal
Foto: Stijn Vanoverbeke

13.7.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.