16.07.2019
9.GP se jela o víkendu 13.-14.7. v německém Strassbessenbachu. Sjelo se sem celkem 45 posádek, z toho 6 českých a jedna německo-česká. Tato trať je jak pro jezdce, tak i pro diváky velice přitažlivá. Před sobotními kvalifikacemi počasí nepřálo a celý týden pršelo. Trať byla promáčená, ale v sobotních závodech se to ustálilo a v neděli už bylo krásně slunečno.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

V týmech proběhlo hned několik změn. Do závodů se vrátil desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen s novým spolujezdcem Johnnym Badairem. Spojila se posádka SANDERS - BEUNK a další nové složení posádek proběhlo u CUCHE - ANTHONY. Je to týden po tragické události, kdy francouzský jezdec Valentin Giraud nedobrovolně musel ukončit svojí účast v MS a je v nemocnici. Přesto pořadatelé, jezdci a fanoušci udělali obrovské gesto a v sobotu navečer vytvořili na trati obrovskou čtyřku, kterou sami sebou zaplnili.

Ve volných trénincích skupiny A patřil první čas holandsko-lotyššské posádce a lídrům MS BAX - STUPELIS. V tomto tréninku 4.místo patřilo naší české posádce KOLENČÍK - HEJHAL, kteří předvedli super jízdu. Už po tomto tréninku bylo jasné, že kluci zajedou stoprocentní výsledky. 7.místo HROCH - HROCH a 13.místo BOUKAL - BOUKAL. Volné tréninky skupiny B vyhrála belgicko-holandská posádka VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART. 6.čas ČERNÝ - MUSIL, 11.čas PETER - ZATLOUKAL, 12.čas DIBLÍK - GÁBOR a 14.čas PUDLO - VITOŇ.

V pre-kvalifikaci A si nejrychlejší čas opět držela posádka BAX - STUPELIS. Posádka KOLENČÍK - HEJHAL brala krásný 7.čas. 8.čas patřil bratrům HROCHŮM a 14.čas bratrům BOUKALŮM. V pre kvalifikaci B naopak vyhrála posádka DIERCKENS - BAX. V této skupině se z českých posádek nejlépe umístili ČERNÝ - MUSIL, kteří si zajeli 7.čas. 9.čas měla německo-česká posádka PETER - ZATLOUKAL. DIBLÍK - GÁBOR 10.čas a posádka PUDLO - VITOŇ 15.čas.


Kvalifikace A - NEKOMPROMISNÍ BAX - STUPELIS

Holeshot si připsala posádka KEUBEN - ROES, která si 1.místo moc dlouho neudržela, protože se na ně ze zadu tlačila posádka BAX - STUPELIS. WILLEMSEN - BADAIRE brali 7.místo. 1.příčku tedy obsadila posádka BAX - STUPELIS, 2.místo patřilo posádce VARIK - DAIDERS a 3.místo si udržela posádka KEUBEN - ROES. Posádka vicemistrů HERMANS - MUSSET musela jít do poslední šance. Naší nejlepší posádkou v tomto závodě se stala posádka KOLENČÍK - HEJHAL, která obsadila úžasné 5.místo. Další naše kvalifikovaná posádka HROCH - HROCH se umístila na 11.místě. Bohužel štěstí nepřálo bratrům BOUKALŮM, kteří museli jet poslední šanci, protože jim kvalifikování uteklo o jednu příčku.

BAX - STUPELIS
VARIK - DAIDERS
KEUBEN - ROES
POZZI - WÄLTI
KOLENČÍK - HEJHAL
11. HROCH - HROCH
13. BOUKAL - BOUKALKvalifikace B - DIERCKENS A JEHO ZÁVOD START-CÍL


Holeshot si v tomto závodě opět brala posádka DIERKENS - BAX. Ta si své 1.místo udržela až do úplného konce. 2.místo patřilo belgicko-holandské posádce VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART a 3.místo nepatřilo nikomu jinému, než posádce BROWN - CHAMBERLAIN se svým číslem 888. Nejlépe se vedlo české posádce ČERNÝ - MUSIL, tu však postihla závada a propadla se z 5.místa na 8. Pro 6.místo si dojela posádka PUDLO - VITOŇ, 13.místo patřilo posádce DIBLÍK - GÁBOR, ti měli smůlu a o jedno místo jim uteklo kvalifikování. Museli jít do poslední šance. Start se nepovedl posádce VELDMAN - JANSSENS, ta se musela probojovávat ze spodních příček a nakonec se umístila na 4. úžasném místě.

DIERCKENS - BAX
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
BROWN - CHAMBERLAIN
VELDMAN - JANSSENS
COMPALATI - CHOPIN
PUDLO - VITOŇ
8. ČERNÝ - MUSIL
13. DIBLÍK - GÁBOR
14. PETER - ZATLOUKAL


V poslední šanci zvítězila posádka s číslem 2 HERMANS - MUSSET, která měla problémy v kvalifikaci a nedojela. Z našich českých posádek bral 3.čas DIBLÍK - GÁBOR a 6.čas BOUKAL - BOUKAL. Smíšená posádka PETER - ZATLOUKAL brala 5.čas. Všechny české posádky se tedy dostaly do nedělních závodů.


Warm-up vyhráli BAX - STUPELIS.


1.závod - PENALIZACE ČERNÉHO S MUSILEM


Holeshot DIERCKENS - BAX. Nejlépe odstartovala posádka DIERCKENS - BAX, společně s posádkou WILLEMSEN - BADAIRE, ta se pomalu začala propadávat. Nakonec musela závod ukončit kvůli propíchuté zadní pneumatice. Pro 1.místo si nakonec dojeli BAX - STUPELIS. Posádka HERMANS - MUSSET měla od sobotního rána problémy. To se projevilo i v závodech, kdy posádka odstoupila kvůli bolestem řidičovy ruky. Na 2.místě se usídlila posádka mistrů VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART a na 3.místě DIERCKENS - BAX. Z českých posádek se opět nejlépe vedlo posádce KOLENČÍK - HEJHAL, ta se umístila na pěkném 9.místě. S problémy se potýkala posádka ČERNÝ - MUSIL, která se umístila na 13.místě, ale bohužel byla na hlukové kontrole penalizována o 5 míst, tak že se posunula až na 18.místě. Za nimi se drželi Pudlo-Vitoň, kteří se vybičovali ke skvělému výkonu. A nakonec byli klasifikováni jako třináctí!

BAX - STUPELIS
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
DIERCKENS - BAX
BROWN - CHAMBERLAIN
VELDMAN - JANSSENS
HEINZER - BETSCHART
9. KOLENČÍK - HEJHAL
13. PUDLO - VITOŇ
14. HROCH - HROCH
17. BOUKAL - BOUKAL
18. ČERNÝ - MUSIL
19. PETER - ZATLOUKAL
21. DIBLÍK - GÁBOR2.závod - KOLENČÍK - HEJHAL SUPER 6. MÍSTO


Holeshot DIERCKENS - BAX. Na startu se opět nejlépe vedlo posádce DIERCKENS - BAX, tu následovala posádka BROWN - CHAMBERLAIN. Naopak start se nepovedl posádce VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART, ta se musela začít hnát kupředu z 21 pozice. Svojí odhodlaností obhájit titul mistrů si vybojovali famózní 5.místo. Pro 1.místo si v tomto závodě dojela bezkonkurenční posádka BAX - STUPELIS, 2.místo obsadila posádka DIERCKENS - BAX a 3. BROWN - CHAMBERLAIN. Česká posádka KOLENČÍK - HEJHAL si dlouho držela 5.místo. Bohužel je odtud vyšoupla posádka VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART, tak že
se KOLENČÍK - HEJHAL museli spokojit se super výsledkem, kterým bylo famózní 6.místo. ČERNÝ - MUSIL si vyjeli ve 2.závodě pěkné 13.místo, přilepšila si i posádka DIBLÍK - GÁBOR, která se usadila na 15.příčce a připsala si hned 6 bodů. Smůlu měli bratři HROCHOVÉ, které zklamala technika a nedojeli závod.

BAX - STUPELIS
DIERCKENS - BAX
BROWN - CHAMBERLAIN
VARIK - DAIDERS
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
KOLENČÍK - HEJHAL
13. ČERNÝ - MUSIL
15. DIBLÍK - GÁBOR
20. PUDLO - VITOŇ
23. BOUKAL - BOUKAL
24. PETER - ZATLOUKAL
25. HROCH - HROCH


Celkové výsledky:
BAX - STUPELIS
DIERCKENS - BAX
BROWN - CHAMBERLAIN
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART
KOLENČÍK - HEJHAL
16. ČERNÝ - MUSIL
18. PUDLO - VITOŇ
20. HROCH - HROCH
21. DIBLÍK - GÁBOR
23. BOUKAL - BOUKAL
26. PETER - ZATLOUKALV dnešních závodech opět dominovala posádka BAX - STUPELIS, která si zajela o tomto víkendu dvojité vítězství. Na 2.pozici se celkově umístila posádka DIERCKENS - BAX. Celkovou 3.příčku obsadila britská posádka BROWN - CHAMBERLAIN. Nejlépe se vedlo posádce KOLENČÍK - HEJHAL, která se umístila na celkovém překrásném 5.místě. Ukázalo se, že se může rovnat s posádkami na špici a uzavřela TOP 5.


Průběžné pořadí MS:
BAX - STUPELIS (394 bodů)
VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART (351 bodů)
HERMANS - MUSSET (288 bodů)
DIERCKENS - BAX (283 bodů)
BROWN - CHAMBERLAIN (252 bodů)
20. KOLENČÍK - HEJHAL (47 bodů)
21. PETER - ZATLOUKAL (41 bodů)
24. HROCH - HROCH (29 bodů)
25. BOUKAL - BOUKAL (25 bodů)
31. ČERNÝ - MUSIL (19 bodů)
41. PUDLO - VITOŇ (9 bodů)
DIBLÍK - GÁBOR (6 bodů)Průběžné pořadí Mistrovství světa stále vede posádka BAX - STUPELIS s náskokem 43 bodů na druhé VANLUCHENE - VAN DEN BOGAART. Na třetí příčce se pořád drží HERMANS - MUSSET, i přes smolný víkend v Německu, kde se jim nedařilo. Čtvrtí jsou DIERCKENS - BAX a naší pětici uzavírá posádka BROWN - CHAMBERLAIN. KOLENČÍK - HEJHAL uzavírají TOP 20. Tento týden máme od MS volno, ale hned týden nato se pojede, už 10. podnik GP v lotyšském Stelpe. Přejeme všem posádkám hodně štěstí.Text a foto: Ivana Duchoslavová

16.7.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.