22.07.2019
Festival Zwarte Cross je již tradiční akcí pořádanou v Holandsku. Tento kulturní zážitek plný bláznivých věcí, motocrossu, freestylu, hudby, stunt riderů, divadla, humoru a spousty dalších vylomenin láká tisíce diváků. Však v loňském roce navštívilo akci 220 tisíc fanoušků zábavy a motocrossu. Své freestyle umění předvedli jezdci z České republiky, kteří skákali přes pódium. Jak dopadly výsledky závodu.
motocrossMotocross

Závěrečného MX závodu, který se jel, jako poslední v rámci Holandského mistrovství (Dutch Masters of MX) se zúčastnili i hvězdy z mistrovství světa. Mimo jiné i jezdci, kteří závodili na MXGP v Asii a neměli tak skoro žádné volno na návrat do evropského režimu. Z českých freestylistů se na akci předvedl Filip Podmol a Martin Koreň. Nechyběli závodníci na čtyřkolách a sidecarech.

Třídu 125 ccm vyhrál Kay de Wolf, druhý skončil Dave Kooiker a třetí Adam Zsolt Kovacs. Kategorii 85 ccm vyhrál Karlis Alberts Reisulis před Casem Valkem a Tobiasem Capranim.

Třídu 500ccm ovládl Glenn Coldenhoff, druhý skončil Romain Febvre a třetí Litevec Arminas Jasikonis. Čtvrtý dojel Pauls Jonass a pátý Brian Bogers. Roan Van De Moosdijk ovládl třídu 250ccm, když dvakrát zvítězil. Druhý skončil Calvin Vlaanderen, třetí Adam Sterry, čtvrtý Tom Vialle a pátý Mikkel Haarup.

Třídu Quad vyhrál Mike Van Grinsven. Druhý dojel Joe Maessen a třetí Richard Ruttenberrg. Kategorii Side vyhrála dvojice Koen Hermans/Nicolas Musset, druzí dojeli Arne Dierckens/Robbie Bax a trojku brali Etienne Bax/Kaspars Stupelis.

Připravil: Pavel Horák