23.07.2019
Český jezdec Osička MX Teamu se minulý víkend nevydal na závody ADAC do Německa, ale jel si zazávodit na jednorázovou akci Supercross Cup do italského města Brescia. Závodu se účastnili velmi zkušení jezdci supercrossu z celého světa, mezi které se Filip Neugebauer řadí také.

tréninku své třídy SX1 bral Filip čtvrté místo. měřeném tréninku to bylo místo páté. Do závodu tak posupoval ze sedmého místa s nejlepším časem 45.297. Nejrychlejší jezdec dne byl Cedric Soubeyras, který zajížděl čas okolo 42.360.

Ve finále bral český zástupce Filip Neugebauer mezi velkou konkurencí celkové páté místo. Vítězem třídy SX1 se stal Cedric Soubeyras, druhý skončil Angelo Pellegrini a třetí Adrien Escoffier.

Hlavní závod, ve kterém byla kategorie SX1 i SX2 spojena, ovládl opět suverénní Cedric Soubeyras. Filip dojel na sedmém místě.

„Včera ve finále nakonec 5. místo! Na to, že jsem si na supercross odskočil uprostřed rozjeté mx sezony a nechtěl na hodně naročné a technické trati moc riskovat, tak to nebylo špatný,“napsal na svém Fb profilu Filip Neugebauer. Zbývá dodat, že Filip je průběžně druhý na MMČR  i na  MMSR.