24.07.2019
36. ročník tohoto tradičního aragónského podniku odstartuje už tento pátek. Většina týmů či závodníků však chystá svůj příjezd do paddocku už na středu. Výjimkou není ani český tým Orion – Moto Racing Group, který se na cestu dlouhou přes 2.000 kilometrů vydal už během pondělního večera.
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Oproti minulému ročníku organizátor připravil pouze dva ostré dny rozdělený do čtyř rychlostních zkoušek o celkové délce 500 měřených kilometrů. Někteří jezdci pro tento závod volí speciálně upravené enduro motocykly, další část zase v rámci testování na dálkové rallye dakarské speciály. Touto cestou jde i MRG s tím rozdílem, že stálice týmu a už zkušený mazák dálkových rallye, Milan Engel bude tentokrát v paddocku zastávat pouze roli učitele jiného českého závodníka.

 

Druhý týmovy dakarský speciál bude na MS Baja Aragón totiž sedlat 18ti násobný šampión České Republiky a 2x vicemistr světa v motocrossu Martin Michek a zároveň se tak stane jediným českým zástupcem v kategorii motocyklů. Původně měl o tomto víkendu startovat na MXGP v Lokti nad Ohří, nakonec se však rozhodl vyzkoušet jiný typ závodu a posunout své jezdecké zkušenosti zase o něco dál. Pro tento účel je FIM Baja Aragón soutěží jak dělanou, jelikož se jedná o závod, který je na pomyslné hranici mezi klasickými závody a dálkovou rallye.

 

„Dnes jsme dorazili do Španělska. Ve finále ani moc nevím, co mě tu čeká, protože to určitě bude něco nového. Jiná motorka, jiný typ trati a částečně do toho ještě navigace. Na dakarové motorce tu budu sedět dá se říct poprvé, navíc konkurence tu má být na dobré úrovni, jelikož jde o závod Mistrovství světa. V podstatě deset jezdců z první dvacítky na Dakaru. Bude to nová výzva, na kterou se těším a doufám, že se mi vstup do světa rallye a dálkových rallye povede,“ dodal jednatřicetiletý Martin Michek bezprostředně po příjezdu do paddocku v Teruelu.

 

Ve čtvrtek budou po celý den probíhat administrativní a technické přejímky, po kterých se stroje přesunou do Parc Fermé. Start první etapy je naplánovaný na pátek v 08:00.

 

TZ Orion – Moto Racing Group

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.