26.07.2019
Mistrovství ČR a Evropy v závodech do vrchu pokračovalo uplynulý víkend v Dobšiné. Letošní ročník provázelo proměnlivé počasí a silné dešťové přeháňky přinesly velkou pneumatikovou ruletu. Na mokrou trať doplatilo mnoho favoritů, protože jejich největší soupeři odjeli na suchu
autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Ze závodu se tentokrát omluvil Vladimír Vitver, ale jinak se v Dobšiné sešla naše kompletní špička, doplněná o evropskou elitu. Papíroví favorité a předpoklady výsledků vzaly rychle za své, protože přeháňky a sluníčko měnily podmínky na trati velmi rychle. Na čele se rozhořel souboj mezi Merlim a Faggiolim, ale i do něho nakonec zasáhlo počasí.

 

Petr Vondrák zajel skvěle a vybojoval se svojí Oselou třetí místo v absolutním pořadí. Letos podává parádní výsledky a to má jeho speciál obsah pouhých 2000ccm. Mimochodem na Ecce Homo se dostal jako první jezdec s „dvoulitrem“ pod tři minuty. Petr byl po první jízdě pátý, ale na vlhké trati zajel bravurně a naplno využil počasí, které zbrzdilo ostatní formulové vozy. Do první desítky absolutního pořadí se dostal ještě Dušan Nevěřil jako pátý, Petr Trnka šestý, Marek Rybníček sedmý, osmý Petr Vítek a devátý Věroslav Cvrček.

 

Smůlu měl tentokrát velice rychlý Petr Trnka, kterého v první jízdě zbrzdil Jaroslav Surovka s technickou závadou. Petr tak musel jet opravnou jízdu a ke konci už měl přehřáté pneumatiky, takže něco ztratil a skončil druhý v E2-SC-2000.

 

V siluletách si jel svůj závod Marek Rybníček s pekelně rychlým speciálem MC F1 EVO. V „gétéčkách“ proběhla akce „kulový blesk.“ Martin Jerman si pořídil Huracana a své Galardo prodal Zdeňkovi Kmínkovi, který si s ním v Dobšiné odbyl premiéru. Do jeho původního vozu Nissan 350Z usedl naopak Jaromír Malý. Ve třídě GT zvítězil Honza Miloň s Mc Larenem před Kmínkem a Jermanem.

 

V „enkách“ měl smůlu Ivo Holán, kterého ze závodu vyřadilo lehké zahoření jeho vozu, stejný problém postihl také Oskara Beneše. Velké štěstí měl Dvořák, kterému se v nejrychlejším úseku trati začalo rozpadat přední křídlo jeho formule, ale kritický okamžik dokázal zvládnout.

 

Krásný a oblíbený Dobšinský kopec přinesl opět skvělou podívanou. Nečekaně dramatické finále přinesla silná bouřka v druhé závodní jízdě, a to nejen pro jezdce, ale i pro pořadatele. Absolutním vítězem se stal Simone Faggioli na voze Norma M20 FC.

 

TZ Autoklubu ČR

Foto: "Cronoscalate Che Passione"

autaAuta
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.