29.07.2019
Úspěšnou stopu za sebou zanechali bratři Hrochové na 10. GP Lotyšska ve Stelpe. Povedlo se jim propasírovat do elitní desítky! Větší příděl bodů si přivážejí i další čeští sajdkárkrosaři bratři Boukalové, Diblík-Gábor a Peter-Zatloukal.
sidecarcrossSidecarcross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Na dalekou pouť do Pobaltí se vydalo pouze 30 týmů, včetně tří z Česka, pro které tak byla kvalifikace jen formalita, ale přesto rozdělila pozice na startovní rošt do nedělních závodů GP. Na technicky těžké a písečné trati bylo postavení na startu klíčové.

Vše ukázaly nedělní jízdy GP. Velmi se dařilo mladým, talentovaným posádkám ze zahraničí. V letošní sezoně hodně vystrkuje růžky Dierckens z Belgie. První jízdu opanoval a druhou dojel za vedoucím jezdcem MS Baxem. Na konci se tak radoval z celkového prvenství. Baxovi náležila celková třetí příčka po třetím a prvním místě. Stupně vítězů pak uzavíral Hermans, který si dojel pro druhé a třetí místo v jízdách. Z českých posádek si nejlépe poradili s těžkým terénem bratři Hrochové. Zabojovali a dostali se do elitní desítky!

Všichni čeští jezdci se i ke svému vystoupení ve Stelpe vyjádřili. Přečtěte si, jak se jim jelo!


Bratři Hrochové, celkově 10. místo (12 + 10)

„Kvalifikace pro nás nedopadla úplně podle našich představ. Ve volném tréninku jsme udělali 8. čas a v předkvalifikačním 7. čas. Start do kvalifikace se nám podařil. Do první zatáčky jsme přijeli zhruba na 3.místě. Bohužel jsme hned během pár zatáček ztratili několik pozic. Předjely nás posádky, za kterými jsme se trochu trápili. Jakmile jsme se přes ně dostali, tak jsme jim trochu poodjeli, ale bohužel nedokázali jsme nasadit takové tempo, abychom dojeli posádky před námi. V cíli z toho bylo deváté místo.

V nedělních závodech GP se nám dařilo mnohem. Od rána panovaly velmi vysoké teploty. V ranním tréninku jsme zajeli třináctý čas. Na start jsme šli z 18. místa, takže třetí do druhé řady. Start se nám do prvního závodu povedl a my byli v první zatáčce asi desátí. Bohužel tohle místo jsme si neudrželi. Do cíle jsme dojeli na 12. místě. Druhý start byl trošku horší. Začínali jsme kolem 13.místa. Asi v polovině závodu jsme se probojovali na 10.místo, které jsme si s přehledem udrželi.
Dnes nám patří celkové 10. místo. Konečně vše fungovalo tak, jak mělo a my si mohli závody pořadně užít. V celkovém pořadí MS jsme se posunuli na pěkné 20.místo.“Bratři Boukalové, celkově 16. místo (17 + 14)


„Sobotní kvalifikací jsme prošli jako desátí ve skupině A, naší jízdu poznamenal trochu problém se spojkou, když nám motorka na startu při řazení kvaltu chcípla. V nedělním tréninku jsme se moc nesvezli. Nejdřív jsme půl tréninku opravovali motorku a pak po dvou kolech na trati nám praskl drát v předním kole a zasekl se do brzdiče, což znamenalo menší, ale pro diváka o to vtipnější pád. Do první jízdy jsme odstartovali někde za dvacátým místem. V průběhu jízdy jsme se dostali na sedmnácté místo a tam jsme i přes veškerou snahu zůstali až do cíle. Do druhé jízdy po podobném startu jsme se prodrali až na 13. pozici, ale o tu jsme v závěru jízdy přišli a dokončili jsme tak závod jako 14. Domů vezeme celkem 11 mistrovských bodů, které nás posunuli v průběžném pořadí na 24. pozici.“


Diblík-Gábor, 17. místo (16 + 16)

„Máme za sebou další závody MS sajdkár. Tentokráte jsme byli v lotyšském Stelpe. Trať písek. Po hodně dlouhé době, co jsme na písku jeli, musím říct, že to nebylo úplně tak špatné. Starty jsme měli konečně lepší, někde kolem 14. místa. Do cíle jsme dorazili dvakrát šestnáctí. Děkujeme Viťovi, stroj perfektní jako vždy a našim holkám za zbytek příprav a pomoci!“Peter-Zatloukal, 18. místo (22 + 13)

„Máme za sebou další velmi náročný den ve Stelpe. V ranním tréninku nám v posledním kole praskl zadní tlumič, takže opět práce. V první jízdě se nám asi šest kol před cílem zastavil motor. Byli jsme už na budované pozici. Následovala další výměna motoru. Druhou jízdu jsme dokončili na 13. místě. Posledních pět kol jsme jeli opět bez spojky. Můj chlapec to zvládl skvěle. Ještě pár závodů a nebude spojku potřebovat vůbec! Druhou jízdou jsme zlepšili náladu nejen nám, ale celému týmu. Byl to pro nás velmi náročný víkend. Velmi děkujeme naší Závodní rodině - Josef Přibyl, Jaroslav Prudil, Vlasta Prudilová, Josef Kunrt a Natali Knötig nám velmi pomohli. Bez nich bychom tento víkend v žádném případě nezvládli. Tito všichni mi fandí a pomáhají mi celou mou závodní kariéru. Já i Adrian si těchto přátel velmi vážíme. Oba Vám moc a moc děkujeme,“ sděloval Miroslav Zatloukal.


Kompletní výsledky naleznete níže!Ve Stelpe startovali i naši quadcrossaři Zdeněk Poláček (17. místo) a Jan Zderčík (18. místo). Další díl MS sajdkár bude pokračovat ve švýcarském Roggenburgu o víkendu 24.-25.8.2019.
Text: Josef Hejnal
Foto: Stijn Vanoverbeke, FB jezdců
29.7.2019

KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.