07.08.2019
Poprvé v historii německého šampionátu v sajdkárkrosu získala titul mistra česká posádka! Povedlo se dvojici Kolenčík-Hejhal. Mistra stvrdili na posledním závodě v německém Gerstettenu, kde s nimi startovali i Diblík-Gábor a Peter-Zatloukal. Letos se naši mistři potkali s nebývalou formou, kdy bezkonkurenčně vítězí u nás i v Německu! První trofej už mají, nyní dodat už jen tu českou!
sidecarcrossSidecarcross

V neděli 4. srpna 2019 německý šampionát v sajdkárkrosu dospěl do svého konce. Stalo se tak na trati v německém Gerstettenu, kam zamířili nejen lidři tohoto mistrovství Kolenčík-Hejhal, ale i český tým Diblík-Gábor a německo-český tandem Peter-Zatloukal. První jízdu ovladli Kolenčík-Hejhal a stvrdili tím svůj mistrovský titul, ke kterému směřovali od začátku sezony. Osmí dojeli Peter-Zatloukal s pronásledovateli Diblík-Gábor. Dramaticky se ale vyvíjela druhá jízda, kdy Kolenčík-Hejhal stihli větší pád. Oproti tomu Diblík-Gábor se vyšvihli a jízdu dokončili jako třetí! Až na devátém dojeli Peter-Zatloukal. Nicméně i oni mohli v depu slavit, jelikož v konečné klasifikaci šampionátu se umístili na druhém místě. Vybojovali si tak titul vícemistra Německa!

Ohlasy českých jezdců k závěrečnému podniku v Gerstettenu:

KOLENČÍK-HEJHAL

„Tak jsme to dokázali a včera jsme si pro titul mistři Německa dojeli i přes větší pád ve druhé rozjížďce (kterou jsme nedokončili). Všem Vám moc děkujeme za gratulace. Děkujeme sponzorům, mechanikům, rodině a všem co nám fandili,“ sdělovali Kolenčík-Hejhal na svých stránkách.

PETER-ZATLOUKAL

K německým závodům a k závěru tamní sezony se vyjádřil na sociální síti také Miroslav Zatloukal. „Máme za sebou velmi těžký den s krásným koncem. Náš dnešní výkon byl špatný. Věděli jsme, co vše je ve hře. První jízda byla po špatném startu velmi nervózní . V cíli osmé místo. Druhou jízdu nám pokazila má velká chyba. Měli jsme dobré tempo a postupovali jsme v před. V jedné zatáčce mi vyklouzlo madlo z ruky a vypadl jsem z motorky. Než jsem se vrátil zpět propadli jsme se o hodně míst. Stále nechápu co se stalo. Omlouvám se celému týmu a fanouškům . Tohle se mi stávat nesmí . V cíli nás čekalo krásné přivítání od fanoušků. Staly jsme se vícemistry Německa pro rok 2019. Za tímto úspěchem , stojí obrovské množství osob. Veliké poděkování patří našim rodinám, mechanikům,sponzorům, fanouškům . Není možné všechny jmenovat. Jste navždy v našich srdcích. Blahopřání, která mi teď od Vás chodí , mi dělají velikou radost a moc si jich vážím. Je úžasné vědět , kolika lidem stojíme za pozornost . Na konec chci poděkovat mému chlapci. Adrian Peter je skvělý jezdec, ale také skvělý kluk. Rozumíme si i mimo motorku. A to je velmi důležité . Od prvního společného závodu udělal obrovský skok v před . Jsem na něj moc pyšný . “Danke mein Jung. Teď nás čekají dva volné víkendy. Nasledně další závody MS. Ještě jednou velké díky,“ se od srdce rozepsal český spolujezdec Míra Zatloukal v barvách německého týmu.

DIBLÍK-GÁBOR

A posledním českým zástupcem v německém Gerstettenu byl tým Diblík-Gábor, který podal stručnou zprávu o svém vystoupení na posledním závodě německého ADACu. „Jejich poslední letošní závod se jel na hodně zamotané trati. Předjíždění celkem problém a tak jsme první jízdu dokončili na 9. místě a druhou 3.místo. Celkově myslím 4. místo ...zase brambory, no neva.“

Výsledky z DM Gerstetten:

1. jízda: 1. Kolenčík-Hejhal (CZE), 2. Janecke-Bothur (GER), 3. Walter-Reimann (GER), 4.Blank-Tourbier (GER-FRA), 5. Leutenegger-Leutenegger (SUI), … 8. Peter-Zatloukal (GER-CZE), 9. Diblík-Gábor (CZE)

2. jízda: 1. Sieber-Klooz (GER), 2. Janecke-Bothur (GER), 3. Diblík-Gábor (CZE), 4. Leutenegger-Leutenegger (SUI), 5. Müller-Hofmeier (GER), …. 9. Peter-Zatloukal, 20. Kolenčík-Hejhal

Konečný stav MM Německa 2019:

1. Kolenčík (378 b.), 2. Peter (345 b.), 3. Janecke (327 b.), 4. Hofmann (294 b.), 5. Sieber (265 b.)

O posledním závodě německého mistráku se píše na německém webu speedweek.com, viz níže:

Za redakci Motolevel.com gratulujeme týmu Kolenčík-Hejhal k německému titulu a dvojici Peter-Zatloukal k vícemistrovi!

Text: Josef Hejnal