09.08.2019
Pátý ročník, již tradičního, srazu příznivců terénních a enduro motocyklů se konal v areálu Tank Power v Přelouči první srpnovou sobotu. Na programu byly jízdy Enduro-Cross Country nebo jízdy pravidelnosti. Akce se mohli zúčastnit nadšenci s motocykly do roku výroby 1993. Nechyběla výstava motocyklů a setkání s jezdci.
motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Program začal již v páteční podvečer, kdy probíhala beseda s jezdci a promítání dokumentů z motocyklových soutěží minulého století. V sobotu při jízdách pravidelnosti si každý jezdec určil tři měřená kola. Vyhrál ten, který měl nejmenší rozdíly časůEnduro jízdy byly dlouhé až 40 minut. Jezdci startovali jednotlivě v daný čas a na daný počet kol rychlostní zkoušky.

 

Na této zajímavé akci mohli fanoušci starých motorek vidět motocykly značky Jawa, ČZ, OSSA, UVMV, Tatran, Honda, Montesa, Bultaco, MZ, Kawasaki, DKW, Fantic, SWM, KTM, Suzuki, Gilera nebo TM.

 

Kromě těchto strojů byl vystaven i zajímavý motocykl KTM 1290 Superenduro R. Motocykl dokončil závody Xtreme Enduro Erzbergrodeo a GP TunerTOP 10. Motocykl váží 180kg, disponuje 180PS a jeho maximální rychlost je 250km/h.

 

Na akci nechyběl ani fotograf Miroslav Jireček, jeho fotografie ze závodu naleznete ZDE.

 

Text a foto: Pavel Horák

9.8.2019

motocrossMotocross
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.